OKTAWA BOŻEGO NARODZENIA -
25.12.2022 ROKU ZBAWIENIA
- Msze święte w niedziele: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 16.00. W tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. W sobotę Eucharystia z liturgii dnia: godz. 8.00, i z liturgii niedzielnej: godz. 18.00. Niedzielna modlitwa Żywego Różańca w kościele, o godz. 9.00.
- „ Po dorocznym obchodzie Misterium Paschalnego nic nie jest Kościołowi droższe niż obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego i jego pierwszych wystąpień. To dokonuje się w okresie Narodzenia. Okres Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy wczorajszą Pasterka i trwać będzie do niedzieli po 6 stycznia włącznie”.
- Dziś święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; jutro święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; we środę święto Świętych Młodzianków, męczenników; we czwartek piąty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego; w piątek święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; w sobotę siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego i uroczysta Eucharystia na zakończenie 2022 roku zbawienia.
- W najbliższą niedzielę, 1 stycznia 2023 roku zbawienia - na zakończenie oktawy Bożego Narodzenia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. I po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
- We wtorek, 27 grudnia, rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej spotkania duszpasterskie. Oto kilka szczegółów: a) teren naszej parafii jest podzielony na 8 rejonów; b) rozpoczęcie wizyt duszpasterskich będzie od godz. 15.00, a zakończenie o godz. 20.00. Jeśli ksiądz nie odwiedzi rodziny do godz. 20.00, to proszę już na niego nie czekać; Natomiast w soboty wizyta duszpasterska rozpocznie się o godz. 10.00 i zakończenie o godz. 16.00. c) w tym roku odwiedziny duszpasterskie będą według kolejności danych rejonów, dopiero po zakończeniu jednego rejonu, będzie rozpoczynać się wizytacja następnego; d) kolejność rejonów jest następująca: rejon 1 – Korzkiew, rejon 2 – Prądnik Korzkiewski, rejon 3 – Brzozówka, rejon 4 – Przybysławice, rejon 5 – Januszowice, rejon 6 – Grębynice, rejon 7- Owczary, rejon 8 – Garliczka; e) w tym roku wyjątkowo całą kolędę w formie spotkania duszpasterskiego prowadzić będzie ks. Paweł; f) i na koniec tych wstępnych wyjaśnień kolędowych, módlmy się wzajemnie o to, aby te nasze spotkania stawały się szczere, prawdziwe i oczywiste, bo tylko takie mają sens i znaczenie w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej.
- I tak, we wtorek zaczniemy nasze spotkania duszpasterskie od rejonu 1- Korzkiew: ul. Leśna, ul. Podzamcze, ul. św. Jana Chrzciciela. We środę, 28 grudnia: ul. Korzkiewska, ul. Na Cegielnie, ul. Młyńska. We czwartek, 29 grudnia: ul. Łąkowa.
- W piątek, 30 grudnia, rejon 2 – Prądnik Korzkiewski: ul. Nad Hamernią, ul. Wesoła, ul. Swawola; w sobotę ul. Pod \Moroniem i ul. Chopina
- Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
- W minionym tygodniu zasnął w Panu śp. Józef Pawlik, z Przybysławic, pogrzeb odbędzie się 28 grudnia, we środę, o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
- ŻYCZĄC SOBIE DOBREGO TYGODNIA - PRZYJMIJMY BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.
-
ŚWIĘTO ŚWIETEGO SZCZEPANA – PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
Poniedziałek - 26.12.2022
godz. 8.00: ŚP. WŁODZIMIERZ RADECKI, ŚP. IZABELA BRYŁA- O DAR ZBAWIENIA, ORAZ W INTENCJI WANDY RADECKIEJ – O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO – OD EDWARDA I MAŁGORZATY Z USA
godz. 9.30: +MARIAN TOMCZYK – OD KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z BRZOZÓWKI
godz.11.00: 1) ŚP. PIOTR WILK, +HENRYK I +LESZEK CZYŻ – OD ELŻBIETY I MAMY, ZOFII
2) ŚP. ADAM NOWACKI, ZMARŁYCH RODZICÓW I TEŚCIÓW. ŚP. JAN NOWACKI I ŚP. RODZICÓW I TEŚCIÓW; +ŚP. BEATA CHROMIK
godz.12.30: +MARIA SKWARA, ZMARLI SYNOWIE: +PIOTR I +MAREK. ORAZ +MACIEJ OWCZAREK
godz. 16.00: + HILDEGARDA KOTOWSKA
Wtorek - 27.12.2022
godz. 8.00: + HILDEGARDA KOTOWSKA
godz. 12.00: CHRZEST: JULIUSZ-WŁADYSŁAW
godz.18.00: + JAN KWIECIEEŃ – OD TADKA Z RODZINĄ
Środa - 28.12.2022
godz. 8.00: + HILDEGARDA
18.00: INTENCJE NOWENNY:
- W INTENCJI NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ - O ŁASKĘ JEZUSOWEJ WIARY, O POKÓJ NA UKRAINIE
- O POWRÓT DO ZDROWIA DLA NASZYCH BLISKICH: DLA JÓZEFA Z NAPRAWY, DLA MICHAŁA I HANNY
- + KS. JAN KLIMCZYK
- + JERZY TWOREK W 13 R. ŚM. I +WIKTORIA BOZACKA (7)
- + IZABELA BRYŁA – OD KUZYNKI KRYSTYNY Z USA (7)
- + BERNADETTA I MAREK KACZMARCZYK – OD KRYSTYNY Z USA (7)
- + WALDEMAR OSTROWSKI (6)
- +WŁODZIMIERZ MACHNIK (6)– OD SYNA TOMKA I SYLWI
- +MARIA STALMACH (3) – OD RODZINY WRZEŚNIOWSKICH
- +ZYGMUNT JASIŃSKI (3) – OD SYNÓW:LESZKAI KRZYSZTOFA Z RODZINAMI
- + MICHALINA CALIK (3) – OD RODZINY TOMCZYK Z JANUSZOWIC
- +EWA CZARNIAWSKA (2) – OD EDYTY I DARIUSZA SKOPZ RODZNĄ
- +HELENA (1) – OD CÓRKI ELŻBIETTY Z RODZINĄ
Czwartek - 29.12.2022
godz.8.00: + HILDEGARDA KOTOWSKA
godz.18.00: + CZESŁAWA BOCHENEK, +MARIA CICH, +JAN, MĄŻ
Piątek – 30.12.2022
godz.8.00: 1) + HILDEGARDA KOTOWSKA
2) +JAN KWIECIEŃ – ZAKŁĄDU GAZOWNICZEGO SOLIDARNOŚĆ KRAKÓW
godz.18.00 +EUGENIUSZ GGĘGOTEK – IMIENINOWA, I +CECYLIA, ŻONA
Sobota – 31.12.2022
Godz. 8.00: + STEFAN HOJDYS – NASZ BYŁY ORGANISTA – OD RODZINY
ZAKOŃCZENIE ROKU ZBAWIENIA 2022 – GODZ. 16.00
1) ZA PARAFIAN
2) +STEFAN OLIPRA, ŻONA +JANINA, WNUK +EUGENIUSZ – IMIENINOWA
NIEDZIELA - 01.01. 2023
ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK
godz. 8.00: + ANTONI KLUCZEWSKI – OD PRZYJACIELA ADOLFA MAZGAŁY
godz. 9.30: + ANIELA SADZIK W 1 R. ŚM., MĄŻ +BRONISŁAW. I W INTENCJI ERYKA Z OKAZJI PIEWRSZEJ ROCZNICY URODZIN I CHRZTU ŚWIĘTEGO – DZIĘKCZYNNA-BŁAGALNA
godz.11.00: 1) ZA PARAFIAN; ŚP. FRANCISZEK MITKA W 33 R. ŚM., ŻONA +ANTONIAN, CÓRKA ZOFIA I SYN +JAN; ŚP. MIECZYSŁAW CALIK – IMIENINOWA I +ŻONA KRYSTYNA
2) ŚP. MARIA I +STANISŁĄW KRZACZYŃSCY, +STANISAŁW KRZTOŃ, +ANNA I STANISAŁWA MARCINKOWSCY; ŚP. WŁODZIMIERZ MACHNIK 0 OD SIOSTRZENICY KASI Z RODZINĄ
godz.12.30: +EUGENIUSZ +ROMAN +KRYSTYNA WĄSIK I +PAWEŁ KOPIJKA
godz.16.00: +CZESŁAW PSTRUŚ ORAZ RODZICE: +JAN I +JADWIGA
NIEDZIELA - 01.01. 2023
ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK
godz. 8.00: + ANTONI KLUCZEWSKI – OD PRZYJACIELA ADOLFA MAZGAŁY
godz. 9.30: + ANIELA SADZIK W 1 R. ŚM., MĄŻ +BRONISŁAW. I W INTENCJI ERYKA Z OKAZJI PIEWRSZEJ ROCZNICY URODZIN I CHRZTU ŚWIĘTEGO – DZIĘKCZYNNA-BŁAGALNA
godz.11.00: 1) ZA PARAFIAN; ŚP. FRANCISZEK MITKA W 33 R. ŚM., ŻONA +ANTONIAN, CÓRKA ZOFIA I SYN +JAN; ŚP. MIECZYSŁAW CALIK – IMIENINOWA I +ŻONA KRYSTYNA
2) ŚP. MARIA I +STANISŁĄW KRZACZYŃSCY, +STANISAŁW KRZTOŃ, +ANNA I STANISAŁWA MARCINKOWSCY; ŚP. WŁODZIMIERZ MACHNIK 0 OD SIOSTRZENICY KASI Z RODZINĄ
godz.12.30: +EUGENIUSZ +ROMAN +KRYSTYNA WĄSIK I +PAWEŁ KOPIJKA
godz.16.00: +CZESŁAW PSTRUŚ ORAZ RODZICE: +JAN I +JADWIGA