OGŁOSZENIA - 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022 ROKU ZBAWIENIA

1. Msze święte w niedziele: 00; 9.30;  11.00; 12.30 i 16.00. W tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. W sobotę Eucharystia z liturgii dnia: godz. 8.00, i z liturgii niedzielnej: godz. 18.00. Niedzielna modlitwa Żywego Różańca w kościele, o godz. 9.00.
  2. Dziś przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i równocześnie 44 rocznica wyboru św. Jana Pawła II Wielkiego na Urząd Papieża: 16.X.1978 roku zbawienia. Z tego powodu obchodzimy XXII Dzień Papieski. Przypominamy o tym, że budowa żywego pomnika naszego Wielkiego Papieża, spełnia się między innymi poprzez wsparcie uzdolnionej, ale uboższej młodzieży, w ich dalszej edukacji. Dzisiejsza zbiórka pieniężna do puszek, po każdej Mszy św, przeznaczona jest na ten cel.

1. Jutro wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty; we czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, Papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.
  2. We środę Krąg Biblijny po Mszy św. o godz. 18.00.

1. W sobotę spotkanie służby liturgicznej – ministrantów i lektorów w sobotę, o godz.9.30, w sali parafialnej.

1. W najbliższą sobotę, 22 października, spotkanie kandydatów do sakramentu Ducha Świętego na Mszy św. o godz. 17.00 i wspólny Różaniec.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w poniedziałki dzieci z klas zero, pierwszych i drugich; we wtorki i soboty klasy trzecie, we środy klasy czwarte i piąte, we czwartki klasy szóste i siódme, w piątki klasy ósme. W soboty i niedziele młodzież. Nic tak nie łączy rodziny i nasze wspólnoty jak wzajemna modlitwa, modlitwa serca, modlitwa w Duchu Świętym - a różaniec jest jej duchową i nadprzyrodzoną łaską. I w tum duchu, bardzo dziękujemy tym dzieciom i ich rodzicom, oraz ich babciom i dziadkom za to, że przychodzą tu, do naszego kościoła, na modlitwę różańcową; i w ten sposób budują naszą wspólnotę parafialną!
  2. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

1. Polecamy prasę katolicką w przedsionku kościoła.

1. ŻYCZĄC SOBIE DOBREGO TYGODNIA - PRZYJMIJMY BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.
  2. Poniedziałek  - 17.10.2022

godz. 8.00: + ZA DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE

godz.17.00: + JAN KWINTA – OD RODZINY RUSNAKÓW

godz.18.00: + CZESŁAW JASIŃSKI W 2 R. ŚM.

Wtorek - 18.10.2022

godz. 8.00: + HALINA CALIK – OD BEATY I TOMKA KWIECIEŃ

godz.17.00: + JAN KWIECIEŃ – OD FRANKA I BOŻENY CALIK Z RODZINĄ

godz.18.00: + OTYLIA KNAPIK – OD BASI WNUCZKI JAGŁA Z RODZINĄ

Środa -  19.10.2022

godz. 8.00: + JAN KWIECIEŃ – OD ALKA CALIKA Z RODZINĄ

godz. 17.00: W INTENCJI AMELII: PODZIĘKOWANIE ZA DARZ ŻYCIA W ŁASCE CHRZTU ŚWIĘTEGO – PROŚBA O DALSZĄ OPIEKĘ  MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ NA DALSZE LATA ŻYCIA

18.00: NOWENNA

• W INTENCJI NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ - O ŁASKĘ JEZUSOWEJ WIARY, O POKÓJ NA UKRAINIE
    • O POWRÓT DO ZDROWIA DLA NASZYCH BLISKICH: KAZIMIERY, LESZKA, PAWŁA, ANNY, JACKA, JÓZEFA, DANUTY, WŁODZIMIERZA, EWY, BARBARY, MARII, FRANCISZKA
    • INTENCJA BŁAGALNA ZA STANISŁAWA O SIŁĘ ŻYCIA WSPIERANĄ ŁASKĄ BOŻĄ
    • W INTENCJI WIKTORII W PIERWSZĄ ROCZNICĘ URODZIN I CHRZTU ŚWIĘTEGO - DZIĘKCZYNNA – BŁAGALNA
    • W INTENCJI JUSTYNY O DAR ZDROWIA I I SZCZĘŚLIWY PRZEBIEG OPERACJI
    • +IZABELA BRYŁA (3) – OD WNUKA SŁAWKA
    • +KS. JAN KLIMCZYK (7) – OD WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ
    • +JANINA TOMCZYK ( 7)
    • +GENOWEFA I ZDZISŁAW TOMCZYK, + ZOFIA I FRANCISZEK SADZIK ( 5)
    • +ARTUR POLAKIEWICZ – OD KOLEGÓW Z PRACY
    • +IRENA+WACŁAW DERDAŚ, +DANUTA I +MAREK ( 3)
    • +ZOFIA I +JAN KRAWIEC, +MAŁGORZATA, +JAN, +ANNA, +STANISŁAW CIEPELA, +WILHELM +ANASTAZJA, +ANNA, CÓRKA ( 3)
    • +AGNIESZKA, +ANTONINA, ANDRZEJ KOLARSCY (3)
    • +STANISŁAWA I + PIOTRUŚ KOLARSCY (3)
    • +OTYLIA KNAPIK – OD RODZINY ULATOWSKICH I NAPIERALSKICH
    • +DANIELA KOZUB – PIERWSZA ROCZNICA ŚMIERCI – OD RODZINY

Czwartek -   20.10.2022

godz.8.00: +HALINA CALIK – OD DOROTY I TADKA KACZMARCZYK

godz.17.00: +MACIEJ ŁUDZIK – OD ŻONY MAŁGOSI

godz.18.00: +OTYLIA KNAPIK – OD WNUCZKI SYLWII PAJDASZ Z RODZINĄ

Piątek – 21.10.2022

godz.8.00: +OTYLIA KNAPIK – OD WNUKA MICHAŁA KNAPIK Z RODZINĄ

godz.17.00: +JAN KWIECIEŃ – MAŁGOSI I PAWŁA TOMCZYK Z DZIEĆMI

godz.18.00: +JAN KWINTA – OD EWY I WIEŚKA SADZIK

Sobota  – 22.10.2022

Godz. 8.00: + OTYLIA KNAPIK – OD JANUSZA I ZOFII GRZYB

Godz. 17.00: + JAN KWIECIEŃ - OD ŻONY ANNY

Godz. 18.00: + ANDRZEJ, JAN, JANINA, TADEUSZ GRUDNIK; +ROZALIA I JAN KOŁODZIEJCZYK

Niedziela – 23.10.2022

godz. 8.00: + ZDZISŁAW I ADELA MACHNIK; +STANISŁAWA I ZYGMUNT KWIECIEŃ; +ŁUKASZ NOGA

godz. 9.30: + JÓZEFA I PIOTR DUDZIŃSCY ORAZ ICH +SYNÓW Z ŻONAMI

godz.11.00: 1) ZA PARAFIAN, +ZDZISŁAW TOMCZYK W 4 R. ŚM.;

2) + MARIA JASIŃSKA W 21 R. ŚM., MĄŻ HENRYK I ZMARŁYCH Z RODZINY WIŚNIEWSKICH; +STANISŁAW BUBAK W 2 R. ŚM., +RYSZARD, +DAMIAN – OD ELI, ŻONY

godz.12.30: + ANNA OSIKA W 2 R. ŚM. – OD MĘŻA Z DZIEĆMI

CHRZEST – ADAM – MIKOŁAJ

godz. 16.00: +WACŁAW I +MAREK PALUCH, +KAZIMIERA I ANTONI KOCHANOWSCY, +PAWEŁ RESZCZYŃSKI W 10 R. ŚM.