29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 PAŹDZIERNIKA 2021 roku zbawienia

1. Msze święte w niedziele: 00; 9.30;  11.00; 12.30 i 16.00. W tygodniu o godz. 17.00 i 18.00. W sobotę o godz.8.00, o godz. 18.00 z liturgii niedzielnej.

1. W każdą niedzielę - modlitwa różańcowa w kościele o godz. 9.00.
  2. Dziś przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  3. W poniedziałek święto św. Łukasza, ewangelisty. We środę uroczystość św. Jana Kantego, Prezbitera głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, Papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
  4. W październiku nabożeństwa różańcowe są w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. I serdecznie na nie zapraszamy - w poniedziałki dzieci z klasy: 0,1 i 2, we wtorki klasy: 3,4 i 5, we środy i piątki klasy: 8, a w soboty szkoły średnie i studentów.
  5. We środę Krąg Biblijny po Mszy św. o godz. 18.00.

1. W sobotę spotkanie służby liturgicznej o godz. 10.00 w sali parafialnej.
  2. Ogłoszenie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Otóż w sobotę, 23 października, kandydaci przychodzą na spotkanie w sali parafialnej o godz. 15.00. Na spotkanie obowiązkowo trzeba przynieść otrzymany katechizm do bierzmowania i coś do pisania, najlepiej ołówek.
  3. Polecamy prasę katolicką, dostępną w kruchcie kościoła.
  4. W ubiegłą niedzielę, zbiórka na żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II wyniosła 2600 zł., a dla chorej Karolinki Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zebrało przy naszym kościele 26 września - 1650zł. Za zrozumienie i szczodrobliwość z serca dziękujemy.
  5. Od tego tygodnia rozpoczynamy dokończenie remontu dachu. Będziemy remontować więźbę dużej wieży kościoła i pokryjemy ją blachą miedzianą. Obecny stan blachy jest bardzo lichy i w wielu miejscach podziurawiony. Prosimy wszystkich parafian o ufną modlitwę, by Opatrzność Boża doprowadziła nasze rozpoczęte dzieła do końca. I z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

1. Dziś zapowiadany film o św. Norbercie po Różańcu. I możliwość spotkania się z głównym aktorem – Piotrem Piecha.
  2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edwarda Kolarskiego rodem z Górnej Wsi, w wieku 91 lat, i śp. Janusza Szeląga z Brzozówki, w wieku 71 lat. Dobry Jezu a nasz Panie……
  3. Poniedziałek 18.10.2021

godz. 17.00: 1) + MARIA I STANISŁAW IDZIK

2) +WINCENTY KROKOSZ W 40 R. ŚM. +WŁADYSŁAW KROKOSZ W 30 R. ŚM. +WIKTORIA KROKOSZ I JEJ RODZICE. ORAZ ZMARLI Z RODZINY KISIELÓW

godz. 18.00: + MAREK SKWARA – OD MATKI CHRZESTNEJ Z RODZINĄ

Wtorek 19.10. 2021

godz. 17.00: +STANISŁAWA RATUSZNA W 5 R. ŚM. I TADEUSZ RATUSZNY W 13 R,. ŚM.

godz. 18.00: 1) +KAZIMIERZ CALIK – OD RODZ. TOMCZYK I RODZINY KOCZUR

2) +JANINA +STANISŁAW WALCZAK +JÓZEFA +GRZEGORZ BIŃCZYCCY I +WŁODZIMIERZ KRZYWDA

Środa  20.10.2021

godz. 17.00

• W INTENCJI KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO- O ŁASKĘ JEZUSOWEJ WIARY, O USTANIE KORONA -WIRUSA
    • W INTENCJI JULIANA O ROZEZNANIE DROGI ŻYCIA I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ DLA CAŁEJ JEGO RODZINY ( 7)
    • W INTENCJI KACPRA WINDYS Z OKAZJI 18-TYCH URODZIN – O BOŻE BŁOG. I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ NA DALSZĄ DROGĘ ŻYCIA
    • POWRÓT DO ZDROWIA DLA NASZYCH BLISKICH: KAZIMIERY
    • +BOGUMIŁA I ZBIGNIEW MĄCZKOWIE (25) – OD IWONY Z MĘŻEM KRZYSZTOFEM
    • +BARBARA CYZIO (8) – OD JACKA Z JANINĄ
    • +ANDRZEJ GAJEWSKI ( 6) – OD MARII I KAZIMIERZA BOROWY
    • +WŁADYSŁAW CIEŚLIK ( 5) – OD WNUKA MAĆKA Z RODZINĄ
    • +KAZIMIERZ DULAK ( 5) – OD CÓRKI ZOSI Z RODZINĄ
    • +MIECZYSŁAW PASEK ( 3) – OD WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ
    • +TADEUSZ ŁUDZIK ( 3) – OD ANNY I MARIANA TOMCZYK Z KORZKWI
    • +ZDZISŁAW MARCHEWSKI ( 2) – OD JADWIGI I JÓZEFA GAWEŁ
    • +KS. WŁODZIMIERZ ŁAŚ – SALWATORIANIN ( 2)
    • +STANISŁAW DERDAŚ ( 2)
    • +FRANCISZEK I WIKTORIA MITKA (2)
    • + EDWARD KOLARSKI ( 1) – OD ŻONY MARIOLI
    • +JANUSZ SZELĄG ( 1) - OD ŻONY JOANNY
    • +WŁADYSŁAW +PIOTR I +ANIELA ŁUDZIK
    • +STANISŁAW BUBAK W 1 R. ŚM. ORAZ +RYSZARD I +DAMIAN BUBAK

godz. 18.00: INTENCJA JAK WYŻEJ W NOWENNIE

Czwartek   21.10.2021

godz. 17.00: 1) +ANNA OSIKA – OD BRATA JERZEGO

2) +PELAGIA I TADEUSZ MACHNIK I RODZICE: +WINCENTY I MARIA BINCZYCCY ORAZ +FRANCISZEK I STANISŁAWA MACHNIK

godz. 18.00: 1) KAZIMIERZ CALIK - OD SZYMONA, DOMINIKA, PIOTRKA I ZBYSZKA

2) +MACIEJ ŁUDZIK W 1 ROCZNICĘ ŚMIERCI

Piątek 22.10.2021

godz. 17.00: +ZYGMUNT JANCZARSKI – OD MARII JUDKI

godz. 18.00: 1) +MAREK SKWARA – OD PELAGII KAMIŃSKIEJ

2) +STANISŁAWA, +JÓZEF +HELENA, +BRONISŁAW, +STANISŁAWA I CZESŁAW BIEŃ ORAZ +PIOTR GOŁDA

Sobota   23.10.2021

godz. 8.00: EKSPIACJA I WYNAGRODZENIE BOGU W TRÓJCY JEDYNEMU ZA OBRAZĘ JEGO MAJESTATU ( GRZECHY NIEWIARY I BEZBOŻNICTWA WŚRÓD NAS) PRZEZ WSTAWIENNICTWO MATKI NAJŚWIĘTSZEJ

godz. 12.00- chrzest: NELA – DIANA

godz. 17.00: +JOANNA ZALEWSKA-PUCHAŁA – OD MĘŻA MARKA, SIOSTRY DOROTY I MAMY BOŻENY

godz. 18.00: 1) O ŁASKĘ PRZEBACZENIA GRZECHÓW I WIECZNE ZBAWIENIE DLA: +KRYSTYNY I +HONORATY GRZYWACZ, +STEFANII I +WŁADYSŁAWA GRZYWACZ, ORAZ +ADAMA GRZYWACZ

2) +KAZIMIERZ CALIK – OD BARBARY I TOMASZA CALIK

3) +MACIEJ ŁUDZIK W 1 R. ŚMIERCI – OD MAMY Z RODZINĄ

Niedziela – 24.10.2021

godz. 8.00: +ELŻBIETA KOĆMA I +MARIAN KOĆMA – OD ANDRZEJA

godz. 9.30: 1) +PIOTR WILK – OD RYSZARDA I DANUTY KOWALSKICH

2) +ZDZISŁAW CHLUDEK - OD KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z BRZOZÓWKI

godz. 11.00: 1) +ZDZISŁAW TOMCZYK W R. ŚM. I +GENOWEFA, ŻONA

godz.12.30: 1) +ANNA OSIKA – OD MĘŻA ARTURA I DZIECI

2) +MARIA JASIŃSKA W 20 R. ŚM., I MĄŻ +HENRYK ORAZ ZMARLI Z RODZINY JASIŃSKICH

3) +MARIA KULKA I RODZICÓW: +JAN I +EMILIA KOPIJKA

godz. 16.00: 1) + FRANCISZEK +ADELAJDA KRZACZYŃSCY, ORAZ SYN +WŁODZIMIERZ

2) +ROZALIA +ANNA I +ANTONI TELESIŃSCY

1. Życząc sobie dobrego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo!