Parafia w KORZKWII

P.W. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie –  01.11. 2020 roku zbawienia

                                                  W   UROCZYSTOŚĆ    WSZYSTKICH    ŚWIĘTYCH

                                     prośmy o ich wstawiennictwo w litaniach :

                                               DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH              i             DO ŚWIĘTYCH POLSKICH

 

 

 

Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00, 12.00; 13.00, oraz 16.00 i 17.00. W tygodniu o godz. 17.00 i 18.00. Spowiedź - 15 min. przed każdą Mszą świętą.

 

 1. Jutro Dzień Zaduszny, Msze święte będą o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 12.00; 17.00; i 18.00. Podczas tych Mszy świętych, w modlitwie wiernych, będziemy wspominać dusze zmarłych, zapisanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast wypominki całoroczne będziemy czytać w każdą niedzielę przed Eucharystią o godz. 8.00 i 9.00, oraz 11.00 i 12.00 ( 10 min przed Mszą świętą).
 2. Zgodnie z Rozporządzeniem cmentarze są zamknięte do dnia 2.11.2020r ( nie będzie Mszy św., ani procesji na cmentarzu )
 3. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za dusze Wiernych Zmarłych ) jest tak jak w poprzednim roku z tą jednak różnicą, że jest rozłożona na 8 dni w ciągu całego listopada 2020 r., a nie tylko w dniach 1-8.XI. (pod zwykłymi warunkami:  Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w miesiącu listopadzie, nawiedzając cmentarz  potrzeba:
 4. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. )
 5. INTENCJE POWSZECHNE dla RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH na MIESIĄC  LISTOPAD 2020 r:
  Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

 

 1. We środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 17.00 i wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

 1. Pierwszy piątek listopada, w związku z epidemią, odwiedziny chorych będą na telefon osób zainteresowanych.

 

 1. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.30. Msza święta o godz. 17.00 z nabożeństwem do Serca Bożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

 

 

 1. W sobotę o godz. 17.00 Eucharystia i Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca, ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

 

                                                         W minionym tygodniu odeszli do PANA:

 śp. Jacek Pasierbiński z Grębynic, którego pogrzeb będzie we czwartek, o godz. 12.00.

Długoletni proboszcz z sąsiedniej Parafii Smardzowice śp. ks. Piotr Bugaj.

Wieloletni kaznodzieja , poeta, którego można było usłyszeć od początku (1980 r) transmisji Mszy św. w Polskim Radiu emerytowany Ordynariusz Diecezji Łowickiej śp. Ks. Biskup Józef Zawitkowski

                                    Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – zawsze coś znajdziemy dla siebie: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, i dla dzieci Gość Niedzielny!

 

 1. Życząc sobie dobrego tygodnia przyjmijmy Boże Błogosławieństwo!

ZWRÓĆMY SIĘ TEŻ W TYCH NIESPOKOJNYCH CZASACH W MODLITWIE O WSTAWIENNICTWO NASZYCH ŚWIĘTYCH

PATRONÓW Z BOCZNEGO OŁTARZA ŚW. JÓZEFA (ołtarza ufundowanego po epidemii w 1708r)

 

        ŚW. JÓZEF z NAZARETU

 

                    WSPOMNIENIE 19 MARCA, 1MAJA

 

                       Oddanie się w opiekę świętemu Józefowi

 

Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby nieba, my ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy Ciebie, Patronie przemożny u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grzechów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej.

 

Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swego ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach tak duszy jak i ciała.

 

Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń Ojczyznę naszą, broń wszystkie chrześcijańskie stany, a szczególnie broń maluczkich oraz młodzież naszą. Daj nam chleba naszego, daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.

 

         ŚW.ROZALIA Z PALERMO 1130 - 1170

                  WSPOMNIENIE  4 WRZEŚNIA

Rozalia była córką księcia Sinibalda, służącego królowi Normanów Rogerowi II. Kiedy próbowano wydać ją za mąż, uciekła do groty na pobliskiej górze i zaczęła wieść tam życie pustelnicy. Na ścianie groty wyryła napis: „Ja, Rozalia, córka Sinibalda, postanowiłam żyć w tej grocie dla miłości mego Pana, Jezusa Chrystusa”. Po pewnym czasie przeniosła się w okolice Monte Pellegrino koło Palermo.

W 1624 roku, podczas zarazy nękającej Palermo i okolicę, zdarzył się cud. Święta Rozalia ukazała się pewnej kobiecie i powiedziała, gdzie należy szukać jej relikwii. Kazała przenieść je do Palermo i przejść z nimi w uroczystej procesji przez miasto. W opisanej grocie znaleziono kości kobiety. Po wykonaniu polecenia Rozalii zaraza zakończyła się.

                                              MODLITWA :

 

O Patronko, błagaj Boga

Gdy śmiertelna przyjdzie trwoga;

Byśmy żyli tu bezpiecznie,

Z Tobą królowali wiecznie.    Amen”.

 

                ŚW.SEBASTIAN III W.

 

                       WSPOMNIENIE 20 STYCZNIA

Za wyznawanie nauki Chrystusa został przywiązany do słupa (drzewa) i przeszyty strzałami. Według niepotwierdzonej legendy, Sebastian wówczas nie zginął. Kobieta, która postanowiła go pochować, zauważyła oznaki życia i doprowadziła go do zdrowia. Gdy Sebastian wyzdrowiał, poszedł bezpośrednio do cesarza i zarzucił mu barbarzyństwo w stosunku do chrześcijan. Cesarz w przypływie gniewu kazał go bić pałkami, żeby mieć pewność, iż tym razem Sebastian na pewno zginie. Św. Sebastian jest patronem chorych na choroby zakaźne. Jest orędownikiem w czasie epidemii.  Św. Sebastian przez wieki stanowił wzór, z którego należy czerpać przykład chrześcijańskiego życia. Pamiętali o nim także mieszkańcy włoskiego miasta Pawii, kiedy w VII w. nawiedziła ich epidemia nieznanej dotąd zarazy. Postanowili wtedy modlić się za wstawiennictwem św. Sebastiana. Epidemia zniknęła.

                                         MODLITWA :

Boże, udziel nam ducha męstwa, * abyśmy za przykładem świętego Sebastiana, męczennika, słuchali więcej Ciebie niż ludzi. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

ŚW. ROCH 1350 - 1378

                                 WSPOMIENIE 16 SIERPNIA

Roch urodził się jako jedyny syn rządcy Montpellier. W wieku 19 lat stracił oboje rodziców. Po sprzedaniu znacznego majątku rodziców rozdał wszystko ubogim i wyruszył do Rzymu. We włoskim miasteczku Acquapendente zastała go epidemia dżumy. Tam w miejscowym szpitalu opiekował się zarażonymi. W Rzymie spędził 3 lata, gdzie dokonał wielu cudownych uzdrowień.W czasie powrotu do Francji zaraził się dżumą w Piacenzy. By nie zarażać innych, ukrył się w pobliskim lesie. Według podania wytropił go tam pies, który przynosił mu pożywienie. Miał wówczas cudownie wyzdrowieć

 

                                                MODLITWA :

Módlmy się. Boże, któryś błogosławionemu Rochowi, przez Anioła Swego, przyobiecał, że każdy, pobożnie go wzywający, od wszelkiego morowego powietrza wolnym zostanie, daj nam, prosimy Ciebie, aby, którzy jego pamiątkę nabożnie obchodzimy, mocą zasług jego, od śmiertelnego powietrza ciała i duszy byli zachowani. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, Bóg na wieki wieków. Amen

 

       MODLITWA DO ŚW. ROCHA PODCZAS POWIETRZA

            Wszechmogący i wieczny Boże! któryś dla zasług przebłogosławionego Rocha, wyznawcy Twego nieraz od Twych wiernych morową zarazę łaskawie oddalić raczył! daj ludowi Twemu o oddalenie takowegoż powietrza, do Twojej się dobroci uciekającemu, aby, za przyczyną tegoż chwalebnego wyznawcy Twego, od tej zarazy i od wszelkiego zatrwożenia wolnym zostawał. -Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, Bóg na wieki wieków. Amen.

                       

           ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU 1181 - 1228

                           WSPOMNIENIE 4 PAŹDZIERNIKA

                          MODLITWA ŚW. FRANCISZKA :

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,

Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;

Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;

Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;

Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;

Światło tam, gdzie panuje mrok;

Radość tam, gdzie panuje smutek.

 

Spraw abyśmy mogli,

Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;

Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;

Nie tyle szukać miłości, co kochać;

 

Albowiem dając, otrzymujemy;

Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,

A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.       Amen.

 

 

 

 1.                                               
  1.    
  2.                                                                     Pieśni ze Śpiewnika Pelplińskiego :
  3.                                                                          Adam Strug (śpiew), Bartosz Izbicki (organy)
  4.                                                         Cokolwiek w świecie jest, wszystko marność,

    Choćby mnie królewska doszła godność,

   Wszystko zginie, świat przeminie,

    Króla i Cesarza śmierć nie minie.

    

    Nie masz już sławnego Cycerona,

    Nie masz Absaloma i Samsona;

    Ich to sława przykład dawa,

    że wszystko na świecie śmierci strawa.

    

    Bym miał mądrość króla Salomona,

   Bym też był tak piękny jak Helena,

    Piękność owa, mądra głowa

    Od śmierci żadnego nie zachowa.

    

    Choćbym się w cielesnej kochał krasie,

    I ona się w szpetność zmieni w czasie;

   Ach! niestała piękność ciała

   Wczoraj się świeciła, dziś spróchniała.

    

    Zmieni się cielesna, śliczna barwa,

    Będzie z niéj plugawa śmierci larwa,

    A z pięknego nic brzydszego

    Nie masz nad człowieka umarłego.

    

   Ten, co cię za życia umiłował,

    Ręce twoje mile, twarz całował,

    Już z daleka nos zatyka,

   Twarz, oczy odwraca, precz ucieka.

  5.  

    Bym nad wszystkich ludzi był bogaty,

    Drogie z srebra, złota nosił szaty,

    Ze wszystkiego kosztownego

   Śmierć mnie ogołoci mizernego.

    

    Najlepiej, zaprawdę, Bogu służyć,

    Chcąc w niebie stałego dobra użyć;

    Niesłychane, nieprzebrane

   W niebiesiech radości zgotowane.

    

    Już ci dziękuję małżonko moja (Już ci, już dziękuję, małżonku mój)

   , Jezus niech będzie pociecha twoja  (Pan Jezus niech będzie Opiekun twój),

   Za posługi, i usługi, Któreś mi czyniła (Które żeś mi czynił)

    przez czas długi. I was, me dziatki, Bogu oddaję

    

   , Na zawsze się z wami tu rozstaję,

    Pomagajcie modlitwami

    Oraz przy Mszy świętéj błaganiami.

    Polecam Ci, Jezu, duszę moję,

    

   Racz przyjąć pokorną prośbę moję,

    By Cię chwalić, wiecznie sławić,

    Proszę Cię, Jezu mój, racz mnie zbawić. Amen.

    

   Utwór pochodzi ze strony: www.liturgia.pl

  6.        RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA  ( 1-8.11.2020 o godz. 20.30) możesz znaleźć  tutaj

 

 1.                                                                            INTENCJE   MSZALNE :
 2.                                                                           Poniedziałek – 02.11.2020  

  godz. 6.00;7.00; 8.00; 9.00; 12.00; 16.00; 17.00.

 3.  

  Wtorek 03.11. 2020

  godz.17.00: +ANNA OSIKA – OD RODZINY GAJDÓW 

  godz. 18.00: 1) + FRANCISZEK KULKA W 53 R. ŚMIERCI

    2) O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA DOMU I RODZINY  ( POZA PARAFIĄ  )

   

  Środa  04.11.2020

  godz. 17.00: MSZA - NOWENNA: W INTENCJI WSPÓLNOTY NASZEJ PARAFII

  1. O ŁASKĘ UZDROWIENIA DUCHOWEGO I MORALNEGO W RELACJACH RODZICIELSKICH, MAŁŻEŃSKICH I POWINOWACTWA (6)
  2. W INTENCJI KAZIMIERY – O DAR ZDROWIA I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ
  3. +JAN NOWACKI (8) – OD SZWAGRA WITKA Z RODZINĄ
  4. +JÓZEF PIEKARA (5) – OD OSP Z OWCZAR
  5. +EWA KOŁACZEK Z DOMU KOLARSKA (5) – OD RODZINY MULARZY
  6. +EWA ZĘBALA ( 5) – OD CHRZEŚNIAKA TOMASZA Z RODZINĄ
  7. +JERZY BOSAK ( 3) – OD WNUKÓW
  8. +ANIELA – DANUTA DULIŃSKA ( 3) – OD EWY JASIŃSKIEJ
  9. +WŁODZIMIERZ POLAKIEWICZ ( 3) – OD RODZINY MATUŁA Z PRĄDNIKA
  10. + STANISŁAW BUBAK ( 2) – OD PIOTRA, SYNA
  11. + MACIEJ ŁUDZIK ( 2) – OD TEŚCIOWEJ
  12. +ANNA OSIKA ( 2) – OD WYCHOWAWCZYNI, DZIECI I RODZICÓW KLASY SZÓSTEJ

   

  godz. 18.00: MSZA W INTENCJI NOWENNY - JAK WYŻEJ

   

   

   Czwartek   05.11.2020

  Godz. 17.00: +PIOTRUŚ KOLARSKI, MAMA STANISŁAWA, I DZIADKOWIE - W ROCZNICĘ ŚMIERCI 

  Godz. 18.00: 1) O UWOLNIENIE DUSZ CZYŚĆCOWYCH

                2) +KATARZYNA +ZUZANNA +JÓZEF KOTULA I +STANISŁAWA NOWAK

                   

  Piątek   06.11.2020

  Godz. 8.00: PRZEZ WSTAWIENNICTWO NIEPOKALANEGO SERCA MARYI: ZA TYCH, KTÓRZY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA   (9)

  Godz. 17.00: +ANNA OSIKA – OD RODZINY KIEŁTYKÓW Z KRÓLÓWKI 

   Godz. 18.00: 1) +MARIA I WŁADYSŁAW ŁUDZIK              

                    2) +JAN DEPTA I RODZICÓW: MARIANNA I PAWEŁ         

                  

  Sobota   07.11.2020

  godz. 14.00 – ślub: MAŁGORZATA I ADAM

  godz. 17.00: 1) +DANIELA ROSA I ANDRZEJ DEPTA 

                       2) +MICHAŁ, MARIA I MARIAN OLEKSOWICZ

  godz. 18.00:  W INTENCJI MAŁGORZATY Z OKAZJI 15-TYCH URODZIN – DZIĘKCZYNNA - BŁAGALNA

   

   

  Niedziela – 08.11.2020

  godz. 7.00: ZA PARAFIAN

   

  godz. 8.00: O ZDROWIE I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA RODZINY WALCZAKÓW

         

  godz. 9.00: +HONORATA GRZYB W 12 R. ŚM., +WŁADYSŁAW GRZYB, +KAZIMIERZ I +RYSZARD BARANIK O RAZ ZMARLI Z RODZINY GRZYBÓW I KISZKÓW

   

  godz. 10.00: + JÓZEF MAREK  

   

  godz. 11.00: W INTENCJI MARIOLI Z OKAZJI 18-TYCH URODZIN O BOŻE BŁ. I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ

   

  godz.12.00: +JAN PIEKARA, ŻONA KRYSTYNA I SYN JÓZEF – OD JACKA SOSNOWSKIEGO Z RODZINĄ

   

    godz. 13.00 +STANISŁAWA ROSA W 15 R. ŚM., +JAKUB I +ADELA MITKOWIE; ORAZ RODZICÓW: JANINA I PIOTR ROSÓŁ

           

  godz. 16.00: +STANISŁAW KWIECIEŃ

   

  godz. 17.00: +STANISŁAWA PIELKA – OD RADECKICH Z CÓRKAMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYSZUKIWARKA

DANE KONTAKTOWE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA w Korzkwi
pod wezwaniem
Narodzenia świętego Jana Chrzciciela


Adres: 

32-088 Korzkiew ul. Jana Chrzciciela 11 ,

tel. 12 419 4 228

E-MAIL      parafiakorzkiew@gmail.com
WWW        parafiakorzkiew.pl

 

Lokalizacja: google.maps.pl

 

Numer rachunku:  90 8600 0002 0010 0100 1023 0002