Parafia w KORZKWII

P.W. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Chór działający przy parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi rozpoczął swoją działalność w marcu 2009 roku z inicjatywy księdza proboszcza Zbigniewa Płachty. Założycielem i zarazem dyrygentem chóru jest Michał Kwiatkowski. 

Oficjalnym debiutem chóru była oprawa muzyczna Mszy Św. odpustowej w Święto Pana Jezusa Miłosiernego "Ecce Homo" 4 października 2009 roku. Mimo krótkiej działalności chóru udało się już ubogacić śpiewem uroczystości, m.in. Święta Św. Cecylii, Boże Narodzenie, Uroczystości Objawienia Pańskiego, wspólne kolędowanie, oraz liturgię Wielkanocy.

Członkowie chóru wywodzą się z różnych miejscowości w obrębie parafii, jednak przede wszystkim są to miłośnicy śpiewu, których łączy pragnienie wspólnej modlitwy śpiewem i chęć doskonalenia swojego warsztatu wokalnego ... 

 

 

 

DANE KONTAKTOWE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA w Korzkwi
pod wezwaniem
Narodzenia świętego Jana Chrzciciela


Adres: 

Korzkiew 3, 32-088 Przybysławice,
TELEFON   12 419 42 28

E-MAIL      parafiakorzkiew@gmail.com
WWW        parafiakorzkiew.pl

 

Lokalizacja: google.maps.pl

 

Numer rachunku:  90 8600 0002 0010 0100 1023 0002

WYSZUKIWARKA