Chór działający przy parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi rozpoczął swoją działalność w marcu 2009 roku z inicjatywy księdza proboszcza Zbigniewa Płachty. Założycielem i zarazem dyrygentem chóru jest Michał Kwiatkowski.

Oficjalnym debiutem chóru była oprawa muzyczna Mszy Św. odpustowej w Święto Pana Jezusa Miłosiernego "Ecce Homo" 4 października 2009 roku. Mimo krótkiej działalności chóru udało się już ubogacić śpiewem uroczystości, m.in. Święta Św. Cecylii, Boże Narodzenie, Uroczystości Objawienia Pańskiego, wspólne kolędowanie, oraz liturgię Wielkanocy.

Członkowie chóru wywodzą się z różnych miejscowości w obrębie parafii, jednak przede wszystkim są to miłośnicy śpiewu, których łączy pragnienie wspólnej modlitwy śpiewem i chęć doskonalenia swojego warsztatu wokalnego ...

Schola rozwijająca się pod opieką Pani Bogusławy.

Grupa ma spotkania w piątki po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy.

Orkiestra Korzkiew powstała w 1914 roku i od tego czasu działa pod patronatem Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi. Jej założycielem i zarazem pierwszym dyrygentem był Edward Maj, słynny krakowski kompozytor, skrzypek oraz dyrygent orkiestr dętych i symfonicznych.

Obecnie funkcję dyrygenta i jednocześnie instruktora Orkiestry pełni Michał Kwiatkowski. Orkiestra uczestniczy w uroczystościach kościelnych i świeckich, imprezach powiatowych i konkursach orkiestr dętych.

W 2010 na XII MAŁOPOLSKIM FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH Michałowice-Więcławice Orkiestra zdobyła II miejsce.

(Fragment z witryny internetowej Orkiestry)

Spotkania, których źródłem jest SŁOWO BOŻE.

Odbywają się we środy
po wieczornej Mszy świętej o godzinie 18.00.
Miejscem spotkań jest budynek parafialny.

Zatem wypłyń na głębię. Przyjdź!

MODLITWA

Przed Mszą Świętą: Oto zachwalę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją, do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię Panie Jezu o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko tobie. AMEN.

Po Mszy Świętej: Boże, którego dobroć powołała mnie do Twojej Służby, spraw bym uświęcony w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa Pana Naszego. AMEN

ZASADY MINISTRANTA

1. Ministrant kocha Boga i dla Jego chwały wzorowo spełnia swe obowiązki służby ołtarza.
  2. Ministrant służy Chrystusowi Panu w ludziach.
  3. Ministrant rozwija w sobie życie Boże.
  4. Ministrant pracuje nad swoim charakterem i czuwa nad czystością duszy i serca.
  5. Ministrant poznaje liturgię i żyje nią.
  6. Ministrant modli się za ojczyznę i służy jej rzetelną pracą.
  7. Ministrant jest dobrym bratem i synem.
  8. Ministrant swoją chrześcijańską postawą wznosi wszędzie radość.
  9. Ministrant przez pilność i sumienność jest przykładem dla innych.
10. Ministrant podobnie jak kapłan stara się być niejako drugim Jezusem.