29 MAJ 2016

1. Msze św. w niedziele godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00.

Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00

NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – ŚRODA:18.30. KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - PIATEK:18,30. NABOŻEŃSTWO MAJOWE DO WTORKU O GODZ. 18.30, A PÓŹNIEJ NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE.

2. Kalendarz liturgiczny:

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała, w tygodniu, po Mszy świętej o godz. 18.00, będziemy przeżywać procesje eucharystyczne wokół kościoła. W związku z tym prosimy rodziców, babcie albo dziadków najmłodszych dzieci o przygotowanie swoich pociech do sypania kwiatków. Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, aby w tym czasie na nowo przeżywali Eucharystię jako źródło i szczyt naszego chrześcijańskiego życia.

• W czwartek będzie tylko jedna Msza św. o 18.00 i po niej procesja do czterech ołtarzy na zakończenie eucharystycznych procesji, oraz błogosławieństwo wianków i ziół. (Prosimy o przygotowanie tych ołtarzy wokół kościoła) Lektorzy i ministranci są duchowo zobowiązani w miarę swoich możliwości do uczestniczenia w procesjach oktawy Bożego Ciała.

• W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 8.00; o 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym; i o 19.00.

• Odwiedziny chorych ks. proboszcz w piątek od godziny 9.00 rano., a ks. Wojciech w sobotę od godz. 9.00.

• W sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny .

• Pamiętajmy o uczestnictwie w Eucharystii w Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca. Przede wszystkim prosimy rodziców dzieci , które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w tym roku.

Spowiedź: w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą.

4. PRASA KATOLICKA:

NIEDZIELA – o Lednicy

GOŚĆ NIEDZIELNY o święcie Eucharystii

ŹRÓDŁO – o tym, że cierpienie ma sens

IDZIEMYo kardynale Wyszyńskim w 35-rocznicę śmierci

ARKA – poświęca numer św. Piotrowi

Rada Parafialna wnioskowała o przeznaczeniu składki z 1-szej niedzieli miesiąca na cele inwestycyjne, a ponieważ najbliższa niedziela jest pierwszą, dlatego o tym przypominamy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania wspólnota nasza kieruje pod adresem: strażaków, naszej orkiestry, pań i panów niosących feretrony, flagi i baldachim. Dziękujemy rodzicom i ich dzieciom, które sypały kwiatki przed Panem Jezusem, dzieciom pierwszo-komunijnym, ministrantom i lektorom, pani Bogusi, organistce i panu Jackowi, naszemu kościelnemu.

Na koniec chce podziękować wam wszystkim za modlitwę w intencji mojej zmarłej Mamy, Krystyny, a najbardziej za udział w jej pogrzebie, w Nowym Targu. Nie spodziewałem się takiej reprezentacji z naszej wspólnoty parafialnej. Nie znajduję słów, aby wam podziękować!

Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

Poniedziałek 30.05.1016

godz. 18.00: 1) W INTENCJI MIESZKAŃCÓW GARLICZKI O BŁ. BOŻE I OPIEKĘ MARYI

2) +EWA MAJ – DAR OD TEŚCIOWEJ

godz. 19.00 : + KS. STANISŁAW KOLARSKI (OSTATNIA MSZA GREGORIAŃSKA)