W NAGŁYCH POTRZEBACH PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY : 12 419 4 228 lub

KS. PAWEŁ ŁUKASZKA

Sakrament chrztu sprawowany jest w naszej parafii w 1 niedzielę miesiąca, na Mszy św. o godz. 12.30.

Aby ochrzcić dziecko należy przedstawić:

• Akt urodzenia dziecka z USC.
  • Dokładne dane rodziców dziecka tj. adres zamieszkania, imię i nazwisko ojca i matki (nazwisko panieńskie matki), datę i miejsce urodzenia, datę i miejsce zawarcia związku małżeńskiego.
  • Imię i nazwisko rodziców chrzestnych i data i miejsce urodzenia oraz dokładny adres zamieszkania. Rodzice chrzestni mieszkający poza nasza parafią dostarczają z parafii swego zamieszkania zaświadczenie stwierdzające, że są praktykującymi katolikami i mogą pełnić tę rolę
  • Jeżeli rodzice wraz z dzieckiem zamieszkują poza terenem naszej parafii to należy dostarczyć zgodę z parafii zamieszkania na chrzest w naszej parafii.

Rodzice i chrzestni zobowiązani są do uczestniczenia w katechezie przedchrzcielnej. Termin katechezy ustalany jest indywidualnie.

Sugerujemy, aby na samym początku zarezerwować w kancelarii termin planowanego ślubu nawet kilka miesięcy wcześniej, gdyż w niektórych okresach roku mogą wystąpić problemy z ustaleniem dogodnego dnia i godziny.

Następnie Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem. Na to spotkanie należy przynieść:

• Dowód osobisty.
  • Metrykę chrztu nie starszą niż 6 miesięcy (jeżeli chrzest miał miejsce poza naszą parafią).
  • Metrykę bierzmowania (jeżeli nie ma o nim adnotacji na metryce chrztu).
  • Świadectwo ukończenia nauki religii.
  • W przypadku osób owdowiałych - wyciąg z księgi zmarłych, wydany przez parafię, w której odbył się pogrzeb.

W późniejszym terminie:

• Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (Jeśli już został ukończony, można przynieść świadectwo na pierwsze spotkanie).
  • Więcej informacji znajdziesz na witrynie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.
  • Dokumenty z USC, do zawarcia małżeństwa konkordatowego (są ważne tylko 3 miesiące) lub
    odpis aktu małżeństwa z USC.

Spisanie protokołu małżeńskiego po wcześniejszym umówieniu się.

W przypadku pogrzebu należy dostarczyć:

• Akt zgonu z USC.
  • Kartę zgonu (jeśli zmarły będzie chowany na cmentarzu parafialnym).
  • Pisemną zgodę na pogrzeb od ks. proboszcza parafii zamieszkania (jeśli osoba zmarła mieszkała poza naszą parafią).

Jeśli zmarły będzie chowany na cmentarzu parafialnym, należy także przynieść potwierdzenie prawa do miejsca pochówku na tym cmentarzu.