Parafia w KORZKWII

P.W. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Ogłoszenia Duszpasterskie

                        Szósta  Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2018 roku- Niedziela Palmowa

  1. 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00.
  2. 2. W tym tygodniu Triduum Paschalne – serce całej liturgii Kościoła Katolickiego. W Wielki Czwartek Eucharystia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielką Sobotę Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 22.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece.
  3.                         ŚWIĘTE     TRIDUUM     PASCHALNE

  4.  

             WIELKI CZWARTEK                            WIELKI  PIĄTEK                           WIELKA  SOBOTA

                    GODZ. 18.00                                    GODZ. 18.00                                   GODZ. 22.00

     

    MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ               LITURGIA SŁOWA                          LITURGIA  ŚWIATŁA

     

     ADORACJA  PANA JEZUSA               ADORACJA  KRZYŻA                        LITURGIA   SŁOWA

                  W  CIEMNICY

               DO GODZ.21.00                         KOMUNIA  ŚWIĘTA                      LITURGIA CHRZCIELNA

                                                                     

                                                                    PROCESJA DO GROBU              LITURGIA EUCHARYSTYCZNA

                                                                           PAŃSKIEGO

                                                                   ADORACJA przy GROBIE             PROCESJA  REZUREKCYJNA

                                                                                PAŃSKIM

                                                20.00 – 21.30 :MŁODZIEŻ Z CAŁEJ PARAFII       

                                                21.30 – 23,00 :OWCZARY                                                     

                                               23.00 – 0.30 :KORZKIEW i PRĄDNIK KORZK.

                                                 0.30 – 2.00 :GRĘBYNICE     

                                                2.00 – 3.30 :PRZYBYSŁAWICE

                                               3.30 – 5.00 :JANUSZOWICE

                                                5.00 – 6.30 :BRZOZÓWKA

                                                6.30 – 8.00 :GARLICZKA

                                   OD GODZ. 8.00 DO GODZ. 18.00 : ADORACJA                      Błogosławienie pokarmów wielkanocnych

                                                          INDYWIDUALNA                                                   od godz. 9.00 – 15.00 ( co godzinę ).

  5.  

                          Godz. 15.00 – Pierwszy Dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia         

                                                          DROGA  KRZYŻOWA

                                                                                                     

  6. W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 15.30 rozpoczniemy  nieszpory chrzcielne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. W/w program całego Triduum paschalnego jest podany jest także w gablocie parafialnej.

  1. 3. W tym tygodniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. W Wielki Piątek Godzina Miłosierdzia o godz.15.00: Droga Krzyżowa, pierwszy dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od Wielkiego Piątku do Wielkiej Soboty jest następująca: 20.00 – 21.30 :MŁODZIEŻ Z CAŁEJ PARAFII

                                                                             21.30 – 23,00 :OWCZARY

                                                                             23.00 – 0.30 :KORZKIEW i PRĄDNIK KORZK.

                                                                              0.30 – 2.00 :GRĘBYNICE     

                                                                              2.00 – 3.30 :PRZYBYSŁAWICE

                                                                              3.30 – 5.00 :JANUSZOWICE

                                                                              5.00 – 6.30 :BRZOZÓWKA

                                                                              6.30 – 8.00 :GARLICZKA

                 Od godz. 8.00 do godz. 18.00 : adoracja indywidualna .           

  5.Błogosławienie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 15.00 co godzinę.

W Wielka Sobotę  kościół będzie przygotowywany do liturgii Wigilii Paschalnej od godz. 18.00 do godz. 22.00

6.Harmonogram dla strażaków i harcerzy czuwających przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek  jest dostępny w gablotce jak również tutaj:

HARMONOGRAM CZUWANIA STRAŻY PRZY GROBIE PAŃSKIM :    

 OSP GRĘBYNICE:

OD GODZINY 19.00 W PIĄTEK DO 7.00 RANO W SOBOTĘ - DWIE ZMIANY

OD GODZINY 19.00 W PIĄTEK DO 1.00 RANO W SOBOTĘ - MŁODZIEŻÓWKA OSP GRĘBYNICE

OD GODZINY 1.00 RANO W SOBOTĘ DO 7.00 RANO OSP GRĘBYNICE

OD GODZINY 7.00 RANO DO 13.00 W SOBOTĘ HARCERZE

OD GODZINY 13.00 DO 18.00 W SOBOTĘ OSP OWCZARY

W ZESZŁYM TYGODNIU ODESZLI DO PANA : Ś.P.+ ADAM SOCHA, +  PAULINA ZĘBALA, + LUDWIKA MAZGAŁA, + STEFAN CHOROBIK,  +JAN KOLARSKI.

DOBRY JEZU, A NASZ PANIE DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE...

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby nasze j wspólnoty parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

NIEDZIELA – Droga Krzyżowa w Jerozolimie

GOŚĆ NIEDZIELNY- Triduum Paschalne

ŹRÓDŁO – Całun Turyński

IZDIEMY – Wywiad z Markiem Kamińskim

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZISIAJ NA DROGĘ KRZYŻOWĄ O GODZ. 19.00 OD ZAMKU DO KOŚCIOŁA.

Solenizantom i solenizantkom, życzymy obfitości łask Pana Jezusa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa naszego Patrona, świętego Jana Chrzciciela .

INTENCJE   MSZY  ŚWIĘTYCH

Poniedziałek 26.03.2018

godz. 17.00: O ZDROWIE DLA  MAURYCEGO

godz. 18.00: +STANISŁAW PIETRAS                

Wtorek  27.03. 2018

godz. 17.00: +JAN I LEOKADIA JASIŃSCY W ROCZNICĘ ŚMIERCI

godz. 18.00 : W INTENCJI LENY SEWERYN Z OKAZJI CHRZTU ŚWIĘTEGO O BŁ. BOŻE NA CAŁE ŻYCIE I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ I ŚWIĘTEGO JÓZEFA

                                                              Środa 28.03.2018

godz. 17.00: +ADAM SOCHA – OD SIOSTRY ELI Z RODZINĄ

godz. 18.00: +W INTENCJI  KRZYSZTOFA Z OKAZJI 30-TYCH URODZIN – DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA

 Wielki Czwartek 29.03. 2018

godz. 18.00:   1)  W INTENCJI  KAPŁANÓW NASZEJ PARAFII – OD APOSTOLATU  MARGARETKI

                        2) +EMILIA KUFTA

                        3) + MARCELI CHOCHÓŁ W 11 R. ŚMIERCI OD CÓRKI TERESY

Wielki Piątek 30.03. 2018

godz. 18.00:  LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

WIGILIA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -Sobota 31.03. 2018

UROCZYSTA REZUREKCJA - godz. 22.00:

1)  ZA PARAFIAN;

2) + BARBARA KWASEK W 20 R. ŚM. OD SYNA MIRKA Z CÓRKAMI;

 3) +JÓZEF OPALSKI – IMIENINOWA I JEGO MAMA  AGATA OPOLSKA  

Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA 01.04. 2018

godz. 8.00:  +MARIANNA  BARANIK – OD CÓRKI HALINY Z MĘŻEM          

 

 godz.  9.30:    +KAZIMIERA KWINTA – OD WNUKÓW I PRAWNUKÓW

                                                     

godz. 11.00:  1)  ZA PARAFIAN

                       2) +WALENTY I STANISŁAWA SKWARA +PIOTR SKWARA+BŁAŻEJ I MARIA DUDA+JÓZEF DUDA

godz. 12.30: 1) CHRZEST: WIKTORIA DRAGAN I MAGDALENA –GABRIELA IMOSA

                     2)  W INTENCJI IRENY I JÓZEFA W 40-LECIE SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – OD DZIECI

                    3)+MIECZYSŁAW JUSZCZYK+ANNA+WALENTY+ANDRZEJ MIZERA+HENRYK I ANIELA  JANIK

                    4) +ANDRZEJ INDYKA W 7 R. ŚMIERCI

godz. 16.00:  + IRENA I JAN GRABOWSCY+STEFANIA I WOJCIECH BIEŃ        

INTENCJE   MSZY  ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  - 02.04..2018

 godz. 8.00 : +MARIANNA BARANIK – OD CÓRKI JOLANTY Z RODZINĄ

                   

 godz.  9.30:   1) +TADEUSZ GRUDNIK W 30 R. ŚMIERCI I ŻONA LEOKADIA

  • +WŁADYSŁAW I ZOFIA DULIŃSCY+PAWEŁ KOLARSKI+ALFREDA ŻONA , ZA TEŚCIÓW

                

 godz. 11.00: +JÓZEF KIEŁTYKA W 4 R. ŚMIERCI – OD CÓRKI  ALICJI

 

godz. 12.30: 1) CHRZEST: 1- ANASTAZJA-AGNIESZKA, 2 -  WITOLD

  • W INTENCJI JOANNY I ROMUALDA W 35 ROCZNICĘ SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA

 

godz. 16.00: +MARIANNA BARANIK – OD RODZINY KOLARSKICH

                

Wtorek  03.04. 2018

godz. 17.00 : + MARIANNA BARANIK – OD ZOFII CZYŻ Z RODZINĄ

godz. 18.00: +RYSZARD GRZYB – OD SYNA RAFAŁA Z RODZINĄ

                                                                  Środa  04.04.2018

godz. 17.00  +IRENA ROSA - IMIENINOWA

godz. 18.00: +WŁADYSŁAW I HONORATA GRZYB+KAZIMIERZ GRZYB I RYSZARD BARANIK       

 

Czwartek 05.05. 2018

godz.17.00: +MARIANNA BARANIK – OD RODZINY BOŁOZÓW

godz. 18.00:  +LUDWIKA MAZGAŁA – OD MĘŻA  ADOLFA

Piątek  06.04. 2018

godz. 17.00: ZA DZIECI POCZĘTE I NIENARODZONE

godz. 18.00:  +MARIANNA BARANIK – OD PIOTRA KOLEGI ANDZREJA

Sobota 07.04. 2018

godz. 17.00: EMILIA KRZYWDA W 5 R. ŚMIERCI I RODZICÓW JANINA I STANISŁAW WALCZAK      

godz. 18.00:  +KAZIMIERZ FUNDAMENT, RODZICÓW WALERIA I ALOJZY, ORAZ JANINA FUNDAMENT

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA  - 08.04..2018

 godz. 8.00 : +MARIANNA BARANIK – OD RODZINY GRZYBÓW            

 godz.  9.30:  1)  +WOJCIECH WIERZBICKI, ŻONA ANIELA;+KAZIMIERA DERDAŚ+JÓZEF DERDAŚ  I ŻONASTEFANIA      

2) 

  • + ADELA I ZDZISŁAW MACHNIK, + HELENA I STANISŁAW TOMCZYK            

        

 godz. 11.00: +ANIELA KARPAŁA ROCZNICA ŚMIERCI

 

godz. 12.30: 1) CHRZEST: 1-WIKTORIA – ANASTAZJA; 2 -  JAN EMANUEL

  • +RYSZARDA NIESUŁOWSKA W 10 ROCZNICĘ ŚMIERCI

 

godz. 16.00: +ALEKSANDER W ROCZNICĘ ŚMIERCI+RODZICE I +TEŚCIOWIE

                 

                

DANE KONTAKTOWE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA w Korzkwi
pod wezwaniem
Narodzenia świętego Jana Chrzciciela


Adres: 

Korzkiew 3, 32-088 Przybysławice,
TELEFON   12 419 42 28

E-MAIL      parafiakorzkiew@gmail.com
WWW        parafiakorzkiew.pl

 

Lokalizacja: google.maps.pl

 

Numer rachunku:  90 8600 0002 0010 0100 1023 0002

WYSZUKIWARKA