Parafia w KORZKWII

P.W. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Ogłoszenia Duszpasterskie

 6 stycznia 2018 r. Niedziela  

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI

  1. Msze św. w niedziele o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00. Spowiedź święta codziennie 15 min. przed każdą Eucharystią.
  2. Msze święte w tygodniu o godz. 17.00 I 18.00. Nowenna do Matki Bożej w środę, a w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. o godz. 17.00.
  3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś też przypada dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji.
  4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

 Zachęcajmy do czytania parsy katolickiej, zawsze coś znajdziemy dla siebie:

 

NIEDZIELA – Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

GOŚĆ NIEDZIELNY – Biskup Tadeusz Pieronek.

ŹRÓDŁO – Biblijni Trzej Królowie.

 

POŚWIĘCONĄ KREDĘ I KADZIDŁO MOŻNA ZABRAĆ DO DOMU ( POD BOCZNYM OŁTARZEM ) I OZNACZYĆ DRZWI SYMBOLEM :  C+M+B  A.D. 2019   

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA - 2019

Podjemy program kolędy na ten tydzień. Prosimy bardzo, aby podczas kolędy zorganizować przywiezienie i odwiezienie księdza i służby liturgicznej. Z serca dziękujemy

7 stycznia 2019 r. - poniedziałek, godz. 14,00

 

Ks. Mirosław: Przybysławice: od P. Wiśniewskich, Dulińskich, Kiszków, ul Zamkowa, zakończenie u P. Wardęgów ( Mateusz Kwinta i Szymon Grabowski)

 

8 stycznia 2019 r. - wtorek, godz. 14,00

 

Ks. Wojciech: Januszowice, od P. Tomczyków, domy pod Białą Górą ( Konrad Piasny i Szymon Grabowski)

 

 Ks. Mirosław: Przybysławice, od. P. Grzybów- ul. Krakowska, Malinowa, Źródlana, ul. Krakowska, do P. Kopijków, Szostków, zakończenie u P. Nowackiej na Lipowcu ( Adrian Duliński i Mateusz Kwinta ) 

 

Ks. Paweł: Garliczka – Przybysławice, Od P. Siatko do Kapliczki ( Gabryś Kępka i Tymoteusz Kufta )

 

 9 stycznia 2019 r. - środa, godz. 14.00

 

Ks. Wojciech: Korzkiew, od P. Knapików – Kawów, Grębynice, ul. Rajska, Widokowa, Orlich Gniazd w dół, ul. Spokojna, zakończenie u P. Sapalskich ( Gabryś Kępka i Witek Basiura )

 

Ks. Mirosław: Januszowice, od P. Klimkowicz, P. Depta, Przedszkole, zakończenie u p. Barbary Grzyb ( Tymoteusz Kufta i Jan Spyrka)

 

Ks. Paweł: Grębynice: Od P. Ibków, Wardengów, ul. Studencka, Na Mogiełki w kierunku Maszyc ( Zachariasz Kufta i Kamil Polakiewicz)

 

10 stycznia 2019 r. - czwartek, godz. 14.00

 

Ks. Mirosław: Januszowice od P. Kolarskich, zakończenie u P. Albina Kolarskiego ( Paweł Kolarski i Zachariasz Kufta )

 

 

Ks. Paweł: Grębynice, od P. Zelków ( przy ul. Orlich Gniazd), ul. Spacerowa, zakończenie u P. Krztoń ( Tymoteusz Kufta i Jakub Krztoń)

 

 

11 stycznia 2019 r. – piątek, godz. 14.00

 

Ks. Paweł: Grębynice, od P. Lusina, ul. Orzechowa, Kwitnących Sadów, Na Moroniu, Parkowa, zakończenie u p. Dulińskich ( Kamil i Artur – Sobocińscy)

 

Ks. Mirosław: Owczary: ul. Wichrowe Wzgórza 13, Gajowa w stronę Garliczki, ul. Słoneczna ( Bartosz Sioła i Kamil Polakiewicz).

 

 

12 stycznia 2019 r. - sobota, godz. 10.00

 

Ks. Wojciech: Prądnik Korzkiewski, od. P Krztoń, ul. Pod Moroniem, Swawola, Wesoła, zakończenie u P. kwiecień ( Jan Spyrka i Zachariasz Kufta )  

 

Ks. Paweł: Garliczka, Przybysławice, Na Chochół, Kresy, od kapliczki i zakończenie u P. Kaczmarczyków (Bartek Sioła i Kamil Polakiewicz)

 

Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Calik, Orlich Gniazd, Ogrodowa, Chabrowa, Zielona, zakończenie i P. Gęgotków ( Mikołaj Polakiewicz i  Gabryś Kępka )

 

 

 

PAPIESKIE INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA ROK 2019

 

Styczeń 2019 :

Intencja ewangelizacyjna: za młodzież.

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii

 

Poniedziałek  07.01.2019

godz. 17.00: +MARIAN WRZEŚNIOWSKI – OD SIOSTRY WIESŁAWY Z MĘŻEM I DZIEĆMI

godz. 18.00: +RYSZARD SKOCZEWSKI – OD ŻONY JOANNY                      

Wtorek 08.01. 2019

godz. 17.00: +RYSZARD SKOCZEWSKI – OD SYNA ANDRZEJA Z RODZINĄ

 godz. 18.00: + MARIAN WRZEŚNIOWSKI – OD SIOSTRY WANDY Z RODZINĄ

Środa 09.01.2019

godz. 17.00: NOWENNA: 1) +JÓZEFA GAJEWSKA – OD MAŁGORZATY I ADAMA KAZIRÓD; 2) +DANIELA OŻÓG – OD RODZINY Z ROPCZYC; 3) +KAROLINA DYRDAŚ; 4) +WŁADYSŁAW KRZYWDA; 5) W INTENCJI NATALKI I MŁODZIEŻY UDAJĄCEJ SIĘ DO PANAMY NA SPOTKANIE Z PAPIEŻEM – FRANCISZKIEM, O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I OPIEKĘ MATKI NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

godz. 18.00: +GENOWEFA SITARZ – OD KONRADA I RODZINY PRZYSIĘŻNIAKÓW                      

Czwartek 10.01. 2019

godz. 17.00: +ZBIGNIEW JANUS – OD SIOSTRY GRAŻYNY Z MĘŻEM

godz. 18.00: +BONIFACJA MUZYK – OD RODZINY JONCZYKÓW

Piątek  11.01. 2019

godz. 17.00: + GENOWEFA SITARZ - OD RODZINY ROSÓW      

godz. 18.00: +RYSZARD SKOCZEWSKI – OD RODZINY JURKIEWICZ

Sobota 12.01. 2019

godz. 17.00: 1) +KAZIMIERZ KURZYDYM I SYN MAREK

                    2) +MARIA , EUGENIUSZ, ZBIGNIEW ORAZ ZMARLI Z RODZINY

godz. 18.00: 1) +ZBIGNIEW JANUS – OD SIOSTRY ANI Z RODZINA

                     2) +JANINA ZAWADA W 12 R. ŚMIERCI I MĄŻ MIECZYSŁAW

 

Niedziela 13.01. 2018

godz. 8.00: +WALENTY WRZEŚNIOWSKI W 12 R. ŚMIERCI I ŻONA ZOFIA

 

godz. 9.30: +JÓZEFA GAJEWSKA – OD ANNY I KRZYSZTOFA BARAN

            

godz. 11.00: 1) ŚP. KS. KANONIK EUGENIUSZ ŁUDZIK – OD MIESZKAŃCÓW Z CHOCHOŁ

                     2) +MARIA MŁYNEK W 12 R. ŚMIERCI

                     3) +AGATA KULKA – OD ELŻBIETY I ALEKSANDRA

                4) +KRYSTYNA PIEKARA I KRYSTYNA ŁUKASZKA - DAR OD JÓZEFA

 

Godz.12.30: 1) +WŁADYSŁAW GRZYB; +ŻONA HONORATA, SYN KAZIMIERZ, I +RYSZARD BARANIK

                    2) +STEFAN KRZYWDA W 21 R. ŚMIERCI I ŻONA IRENA  

 

godz. 16.00: +ZBIGNIEW JANUS – OD CHRZEŚNIAKA Z RODZINĄ

 

DANE KONTAKTOWE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA w Korzkwi
pod wezwaniem
Narodzenia świętego Jana Chrzciciela


Adres: 

Korzkiew 3, 32-088 Przybysławice,
TELEFON   12 419 42 28

E-MAIL      parafiakorzkiew@gmail.com
WWW        parafiakorzkiew.pl

 

Lokalizacja: google.maps.pl

 

Numer rachunku:  90 8600 0002 0010 0100 1023 0002

WYSZUKIWARKA