22 grudnia 2019 roku zbawienia – 4 Niedziela Adwentu

1. 1. Msze św. w niedziele 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 9.00.

Sakrament pokuty zawsze 15 min. przed Mszą świętą, a w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.

1. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17.30, a do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.30. Eucharystia pierwszych piątków miesiąca z Litanią do Serca Bożego w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00. Nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30.

1. Jutro, w poniedziałek, wyjątkowo jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, i zakończenie rorat o godz. 18.00 z rozdaniem nagród dla uczestniczących w roratach!

We wtorek Msza święta rano o godz. 8.00.

Spowiedź święta w poniedziałek, od godziny 17.00, a we wtorek od godz. 7.30 do 8.00 i od 8.30 do 9.30.

1. „Po dorocznym obchodzie Misterium Paschalnego nic nie jest Kościołowi droższe niż obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego i jego pierwszych wystąpień. To dokonuje się w okresie Narodzenia. Okres Narodzenia zaczyna się od I nieszporów Narodzenia Pańskiego i trwa aż do niedzieli po dniu 6 stycznia włącznie”.

Zachęcajmy się wzajemnie do tego, aby ten czas przeżyć jak najpiękniej, wedle ducha chrześcijańskiej nadziei i miłości. Niechaj wieczerza wigilijna, do której będziemy zasiadali, okaże się żywą wiarą, bo kto ufa Bogu bez granic, nigdy nie jest samotny! Tego uczy nas Maryja i Jej wielcy czciciele. W tym Adwencie pokazywał nam to Sługa Boży, kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia! Tej właśnie więzi z Jezusem, duchowego sensu i mądrości życia, wam wszystkim, kochani Parafianie, życzymy! I tymi życzeniami chcemy się łączyć z wami, podczas dzielenia się opłatkiem, przy wigilijnym stole!

1. We wtorek Pasterka o godz. 24.00 – taca z tej Eucharystii jest przeznaczana na fundusz Ochrony Życia SOS. We środę Boże Narodzenie – Msze święte jak w niedziele. We czwartek drugi dzień Świąt – Świętego Szczepana – w czasie Eucharystii będzie czytany list naszego księdza Wojciecha – Rektora Papieskiego Uniwersytetu, i taca jest na UPJPII w Krakowie.

1. Spotkanie ministrantów i lektorów, w sprawie wizyty duszpasterskiej, w poniedziałek, po roratach, w sali parafialnej.

1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za te ofiary, które są składane przez konto bankowe
  2. Przypominamy o lekturze prasy katolickiej: zawsze znajdziemy coś dla siebie!

9.Nasza orkiestra parafialna serdecznie zaprasza na koncert noworoczny, który odbędzie się 5 stycznia o godzenie 17.00 na sali gimnastycznej w szkole w Korzkwi. Po koncercie zapraszamy na zabawę z poczęstunkiem. Wstęp wolny. Jednak prosimy o telefoniczne zapisy na zabawę – szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Orkiestry.

1. Sygnalizujemy, że opłatek Rady Parafialnej, będzie 12 stycznia, w niedzielę, po Mszy świętej  o godzinie 16.00.
  2. Z całego serca pragnę podziękować w moim własnym imieniu, jak również mojej rodziny, wszystkim parafianom za modlitwę w intencji śp. mojego Taty – Wincentego, jak również za udział w jego pogrzebie, w Nowym Targu. Za tak liczną reprezentację naszej wspólnoty parafialnej – bardzo, bardzo dziękujemy!!!

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa i opieki Matki Najświętszej, oraz wstawiennictwa naszego patrona, św. Jana Chrzciciela.  Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poniedziałek 23.12.2019

NOWENNA – 17.30

godz. 18.00: I –  W INTENCJI NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ

• +MAREK ŁUDZIK – ( 8)