1 grudnia 2019 roku zbawienia – 1 Niedziela Adwentu

1. 1. Msze św. w niedziele 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Sakrament pokuty zawsze 15 min. przed Mszą świętą. Modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 9.00. W tygodniu Msza św. o godz.  18.00.

1. Dziś rozpoczynamy święty czas adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

Niedziele tego okresu nazywają się pierwsza, druga, trzecia i czwarta Adwentu

1. Roraty w Adwencie będą codziennie o godz. 18.00. Naszym duchowym przewodnikiem w roratach będzie Sługa Boży, kardynał Stefan Wyszyński. Potraktujmy uczestnictwo w roratach, jako formę rekolekcji adwentowych – czas słuchania Słowa Bożego w kontekście świadectwa życia Prymasa Tysiąclecia, jako przygotowanie się do kolejnego Bożego Narodzenia, w życiu każdego z nas! I módlmy się wzajemnie o ducha ewangelicznego życia, na co dzień!

1. Kochani rodzice, dopomóżcie swoim dzieciom, aby w roratach odkrywały z wami radość wiary i prawdziwą miłość Jezusa Chrystusa! Dlatego w poniedziałki za zapraszamy najmłodsze dzieci i klasy 0, 1 i 2, we wtorki i piątki klasy 3 i 4, w ramach przygotowania do I-szej Komunii Świętej i jej pierwszej rocznicy, we środy i soboty klasy ósme i kandydaci do sakramentu Ducha Świętego, zaś w czwartki i soboty klasy 5, 6 i siódme.

1. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź święta od 17.00, Eucharystia z nabożeństwem do Serca Bożego o godz. 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, Zakończenie koronką do Bożego Miłosierdzia i Apelem Jasnogórskim.

Odwiedziny chorych: ks. Wojciech, ks. Mirek i ks. Paweł w sobotę 7 grudnia, od godziny 9.00.

1. Za tydzień, 8 grudnia, w drugą niedzielę Adwentu, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, rodzice dzieci z klas trzecich i rodzice kandydatów do Sakramentu Ducha Świętego, wraz ze swoimi skarbami, są zaproszeni na Eucharystię o godz. 16.00. W czasie Eucharystii będzie katecheza dla was! Po Mszy świętej krótkie spotkanie w kościele!
  2. Lektorzy i ministranci, w czasie Adwentu są zobowiązani do gorliwego uczestniczenia w Roratach, jako swojej własnej formacji duchowej, liturgicznej i moralnej.
  3. Przypominamy, że od jutra, w dni powszednie tygodnia, pozostanie tylko Msza święta o godz. 18.00. A wszelkie nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30.

Od 2 grudnia, w tygodniu, Msza św. o godz. 18.00, będzie zazwyczaj Mszą świętą koncelebrowaną, w której, w miarę możliwości, my, trzej księża, będziemy ją celebrować. Jeżeli wypadnie tak, że któryś z nas, nie będzie mógł celebrować Mszy świętej w tym czasie, tu w parafii, to będzie ta intencja Mszy świętej podana podczas Eucharystii, na której dana intencja była wypisana. A dany ksiądz tę Msze świętą odprawi w tym samym dniu, poza parafią! Dotyczy to również Mszy św. gregoriańskich.

We środę, podczas nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy, pozostajemy przy Eucharystii zbiorowej, którą odprawia jeden kapłan, a pozostali, jeśliby uczestniczyli w tej Eucharystii, to będą odprawiać w intencjach własnych.

1. Pobłogosławione opłatki bożonarodzeniowe i świece adwentowe CARITAS są już wystawione. Pieniądze składane z tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne Caritas i naszej wspólnoty parafialnej. Ofiary są dobrowolne.

1. Schola Tertia Canonica zaprasza na trzydniowe rekolekcje w klasztorze cystersów w Wąchocku. Osoby, które chcą się wyciszyć, posłuchać głosu swego serca, w rytmie zycia klasztornego, oraz wspólnie się modlić i śpiewać, są bardzo mile widziane i zaproszone. Termin wyjazdu: 13 – 15 grudzień tego roku. Udział jest bezpłatny. Szczegóły w gablocie parafialnej. Przez cały Adwent rozchodzi się radosny hymn uwielbienia Boga i śpiew – Gaudate Domine – radujcie się w Panu! W Panu Jezusie!

1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za te ofiary, które są składane przez konto bankowe.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: zawsze znajdziemy coś dla siebie!

NIEDZIELA – Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia.

GOŚĆ NIEDZIELNY – Adwent.

ŹRÓDŁO – O Eucharystii.

IDZIEMY – 2 numery z 2 tygodni.

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa i opieki Matki Najświętszej, oraz wstawiennictwa naszego patrona, św. Jana Chrzciciela.  Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poniedziałek 02.12.2019

2) +TATIANA - ·NASZA KATECHETKA

Wtorek  03.12. 2019

2) +MICHALINA MALUDY I +ZYGMUNT SOSIN