24 listopada 2019 roku zbawienia - 34 Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. 1. Msze św. w niedziele 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Sakrament pokuty zawsze 15 min. przed każdą Mszą świętą. Modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 9.00. W tygodniu Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
  2. Dziś przypada patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Jutro wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. W sobotę święto św. Andrzeja, apostoła.
  3. Spotkanie lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
  4. Za tydzień, w niedzielę rozpoczynamy Adwent. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

Niedziele tego okresu nazywają się pierwsza, druga, trzecia i czwarta Adwentu.

1. Przypominamy, że od 2 grudnia, w dni powszednie tygodnia, pozostanie tylko Msza święta o godz. 18.00. A wszelkie nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30.

Od 2 grudnia, w tygodniu, Msza św. o godz. 18.00, będzie zazwyczaj Mszą świętą koncelebrowaną, w której, w miarę możliwości, my, trzej księża, będziemy ją celebrować. Jeżeli wypadnie tak, że któryś z nas, nie będzie mógł celebrować Mszy świętej w tym czasie, tu w parafii, to będzie ta intencja Mszy świętej podana podczas Eucharystii, na której dana intencja była wypisana. A dany ksiądz tę Msze świętą odprawi w tym samym dniu, poza parafią! Dotyczy to również Mszy św. gregoriańskich.

We środę, podczas nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy, pozostajemy przy Eucharystii zbiorowej, którą odprawia jeden kapłan, a pozostali, jeśliby uczestniczyli w tej Eucharystii, to będą odprawiać w intencjach własnych.

1. Roraty w Adwencie będą codziennie o godz. 18.00. Naszym duchowym przewodnikiem w Mszach roratnych będzie Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński.
  2. Świece CARITAS i opłatki bożonarodzeniowe od przyszłej niedzieli dostępne będą pod bocznymi ołtarzami.

1. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Adwentu, podobnie jak w ubiegłym roku, Koło Gospodyń z Korzkwi będzie rozprowadzać wieńce adwentowe. Natomiast 30 listopada i 1 grudnia, ( w sobotę i niedzielę ) Strażacy z Grębynic będą roznosić swoje kalendarze na rok 2020, w miejscowościach: Grębynice, Januszowice, Korzkiew i Przybysławice. Uczyńmy wszystko, aby nasze otwarcie na ich dar okazało się wyrazem wdzięczności za to, co robią dla naszej społeczności i wspólnoty parafialnej. Na naszą Straż Pożarną zawsze możemy liczyć!

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za te ofiary, które są składane przez konto bankowe.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: zawsze znajdziemy coś dla siebie! NIEDZIELA – Ludzie świeccy w Kościele.

GOŚĆ NIEDZIELNY – Kalendarz z Janem Pawłem II.

ŹRÓDŁO – Chrystus Król Wszechświata.

NASZA ARKA – Sanktuarium w Kobylinie.

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa i opieki Matki Najświętszej, oraz wstawiennictwa naszego patrona, św. Jana Chrzciciela.  Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poniedziałek 25.11.2019

godz. 17.00: +MARIA DOMAGAŁA

Wtorek  26.11. 2019

godz. 17.00: +MARIA DOMAGAŁA