9 czerwca 2019 roku zbawienia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. 1. Msze św. w niedziele 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Sakrament pokuty zawsze 15 min. przed każdą Mszą święta. Modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 9.00

2.Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta rano o godzinie 8.00 w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej - o Boże błogosławieństwo na wszelkie prace, jakie są podejmowane w wymiarze duchowym i materialnym, dla dobra wspólnego wśród nas.

Jutro również będzie nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Z racji sakramentu Ducha Świętego – Bierzmowania, w środę, nowenny nie będzie.

1. We środę, 12 czerwca o godz. 18.00, ks. Biskup Jan Zając, emerytowany kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, udzieli sakramentu Ducha Świętego młodzieży z naszej parafii. W ramach bezpośredniego oczekiwania na sakrament bierzmowania, kandydaci przychodzą na Mszę świętą, w poniedziałek i we wtorek, na godzinę godz. 18.00.

We środę, Mszy świętej o godz. 17.00, nie będzie.

1. We czwartek, 13 czerwca, święto Chrystusa Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  2. We czwartek również Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

1. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

1. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej, księdza dr Piotra Koźlaka, redemptorystę i naczelnego redaktora wydawnictwa Homo Dei. Podobnie jak w ubiegłych latach, po każdej Mszy świętej, można będzie zakupić interesujące pozycje książkowe o tematyce duchowej i religijnej. Starajmy się o to, aby w naszej wspólnocie parafialnej, czytanie lektury duchowej, stawało się normą głębi dnia codziennego. Zachęcajmy do tego dzieci i młodzież.

1. Ministranci i lektorzy mają spotkanie w sobotę o godz. 10.00.
  2. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Taca z pierwszej niedzieli czerwca na cele inwestycyjne wyniosła 6.350 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

NIEDZIELA – Dary Ducha Świętego.

GOŚĆ NIEDZIELNY – Płyta z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do Polski ( 1979 r.).

ŹRÓDŁO - Kult Serca Jezusowego.

CUDA i ŁASKI BOŻE – Bł. Michał Giedroyć.

IDZIEMY – Bóg jest Miłością – fragmenty wypowiedzi św. Jana Pawła II z VII pielgrzymki do Polski ( 1999 r.).

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa i opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa naszego patrona św. Jana Chrzciciela.  Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Poniedziałek 10.06.2018

godz. 17.00: NOWENNA

• ZA PRZYJMUJĄCYCH SAKRAMENT DUCHA ŚWIĘTEGO – BIERZMOWANIE - WE ŚRODĘ
  • O ZDROWIE DLA MIECZYSŁAWA – DZIADKA