Ogłoszenia Duszpasterskie
6 stycznia 2018 r. Niedziela
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI
- Msze św. w niedziele o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00. Spowiedź święta codziennie 15 min. przed każdą Eucharystią.
- Msze święte w tygodniu o godz. 17.00 I 18.00. Nowenna do Matki Bożej w środę, a w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. o godz. 17.00.
- Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś też przypada dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji.
- Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
Zachęcajmy do czytania parsy katolickiej, zawsze coś znajdziemy dla siebie:
NIEDZIELA – Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
GOŚĆ NIEDZIELNY – Biskup Tadeusz Pieronek.
ŹRÓDŁO – Biblijni Trzej Królowie.
POŚWIĘCONĄ KREDĘ I KADZIDŁO MOŻNA ZABRAĆ DO DOMU ( POD BOCZNYM OŁTARZEM ) I OZNACZYĆ DRZWI SYMBOLEM : C+M+B A.D. 2019
WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA - 2019
Podjemy program kolędy na ten tydzień. Prosimy bardzo, aby podczas kolędy zorganizować przywiezienie i odwiezienie księdza i służby liturgicznej. Z serca dziękujemy!
7 stycznia 2019 r. - poniedziałek, godz. 14,00
Ks. Mirosław: Przybysławice: od P. Wiśniewskich, Dulińskich, Kiszków, ul Zamkowa, zakończenie u P. Wardęgów ( Mateusz Kwinta i Szymon Grabowski)
8 stycznia 2019 r. - wtorek, godz. 14,00
Ks. Wojciech: Januszowice, od P. Tomczyków, domy pod Białą Górą ( Konrad Piasny i Szymon Grabowski)
Ks. Mirosław: Przybysławice, od. P. Grzybów- ul. Krakowska, Malinowa, Źródlana, ul. Krakowska, do P. Kopijków, Szostków, zakończenie u P. Nowackiej na Lipowcu ( Adrian Duliński i Mateusz Kwinta )
Ks. Paweł: Garliczka – Przybysławice, Od P. Siatko do Kapliczki ( Gabryś Kępka i Tymoteusz Kufta )
9 stycznia 2019 r. - środa, godz. 14.00
Ks. Wojciech: Korzkiew, od P. Knapików – Kawów, Grębynice, ul. Rajska, Widokowa, Orlich Gniazd w dół, ul. Spokojna, zakończenie u P. Sapalskich ( Gabryś Kępka i Witek Basiura )
Ks. Mirosław: Januszowice, od P. Klimkowicz, P. Depta, Przedszkole, zakończenie u p. Barbary Grzyb ( Tymoteusz Kufta i Jan Spyrka)
Ks. Paweł: Grębynice: Od P. Ibków, Wardengów, ul. Studencka, Na Mogiełki w kierunku Maszyc ( Zachariasz Kufta i Kamil Polakiewicz)
10 stycznia 2019 r. - czwartek, godz. 14.00
Ks. Mirosław: Januszowice od P. Kolarskich, zakończenie u P. Albina Kolarskiego ( Paweł Kolarski i Zachariasz Kufta )
Ks. Paweł: Grębynice, od P. Zelków ( przy ul. Orlich Gniazd), ul. Spacerowa, zakończenie u P. Krztoń ( Tymoteusz Kufta i Jakub Krztoń)
11 stycznia 2019 r. – piątek, godz. 14.00
Ks. Paweł: Grębynice, od P. Lusina, ul. Orzechowa, Kwitnących Sadów, Na Moroniu, Parkowa, zakończenie u p. Dulińskich ( Kamil i Artur – Sobocińscy)
Ks. Mirosław: Owczary: ul. Wichrowe Wzgórza 13, Gajowa w stronę Garliczki, ul. Słoneczna ( Bartosz Sioła i Kamil Polakiewicz).
12 stycznia 2019 r. - sobota, godz. 10.00
Ks. Wojciech: Prądnik Korzkiewski, od. P Krztoń, ul. Pod Moroniem, Swawola, Wesoła, zakończenie u P. kwiecień ( Jan Spyrka i Zachariasz Kufta )
Ks. Paweł: Garliczka, Przybysławice, Na Chochół, Kresy, od kapliczki i zakończenie u P. Kaczmarczyków (Bartek Sioła i Kamil Polakiewicz)
Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Calik, Orlich Gniazd, Ogrodowa, Chabrowa, Zielona, zakończenie i P. Gęgotków ( Mikołaj Polakiewicz i Gabryś Kępka )
PAPIESKIE INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA ROK 2019
Styczeń 2019 :
Intencja ewangelizacyjna: za młodzież.
Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii
Poniedziałek 07.01.2019
godz. 17.00: +MARIAN WRZEŚNIOWSKI – OD SIOSTRY WIESŁAWY Z MĘŻEM I DZIEĆMI
godz. 18.00: +RYSZARD SKOCZEWSKI – OD ŻONY JOANNY
Wtorek 08.01. 2019
godz. 17.00: +RYSZARD SKOCZEWSKI – OD SYNA ANDRZEJA Z RODZINĄ
godz. 18.00: + MARIAN WRZEŚNIOWSKI – OD SIOSTRY WANDY Z RODZINĄ
Środa 09.01.2019
godz. 17.00: NOWENNA: 1) +JÓZEFA GAJEWSKA – OD MAŁGORZATY I ADAMA KAZIRÓD; 2) +DANIELA OŻÓG – OD RODZINY Z ROPCZYC; 3) +KAROLINA DYRDAŚ; 4) +WŁADYSŁAW KRZYWDA; 5) W INTENCJI NATALKI I MŁODZIEŻY UDAJĄCEJ SIĘ DO PANAMY NA SPOTKANIE Z PAPIEŻEM – FRANCISZKIEM, O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I OPIEKĘ MATKI NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
godz. 18.00: +GENOWEFA SITARZ – OD KONRADA I RODZINY PRZYSIĘŻNIAKÓW
Czwartek 10.01. 2019
godz. 17.00: +ZBIGNIEW JANUS – OD SIOSTRY GRAŻYNY Z MĘŻEM
godz. 18.00: +BONIFACJA MUZYK – OD RODZINY JONCZYKÓW
Piątek 11.01. 2019
godz. 17.00: + GENOWEFA SITARZ - OD RODZINY ROSÓW
godz. 18.00: +RYSZARD SKOCZEWSKI – OD RODZINY JURKIEWICZ
Sobota 12.01. 2019
godz. 17.00: 1) +KAZIMIERZ KURZYDYM I SYN MAREK
2) +MARIA , EUGENIUSZ, ZBIGNIEW ORAZ ZMARLI Z RODZINY
godz. 18.00: 1) +ZBIGNIEW JANUS – OD SIOSTRY ANI Z RODZINA
2) +JANINA ZAWADA W 12 R. ŚMIERCI I MĄŻ MIECZYSŁAW
Niedziela 13.01. 2018
godz. 8.00: +WALENTY WRZEŚNIOWSKI W 12 R. ŚMIERCI I ŻONA ZOFIA
godz. 9.30: +JÓZEFA GAJEWSKA – OD ANNY I KRZYSZTOFA BARAN
godz. 11.00: 1) ŚP. KS. KANONIK EUGENIUSZ ŁUDZIK – OD MIESZKAŃCÓW Z CHOCHOŁ
2) +MARIA MŁYNEK W 12 R. ŚMIERCI
3) +AGATA KULKA – OD ELŻBIETY I ALEKSANDRA
4) +KRYSTYNA PIEKARA I KRYSTYNA ŁUKASZKA - DAR OD JÓZEFA
Godz.12.30: 1) +WŁADYSŁAW GRZYB; +ŻONA HONORATA, SYN KAZIMIERZ, I +RYSZARD BARANIK
2) +STEFAN KRZYWDA W 21 R. ŚMIERCI I ŻONA IRENA
godz. 16.00: +ZBIGNIEW JANUS – OD CHRZEŚNIAKA Z RODZINĄ