Parafia w KORZKWII

P.W. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Ogłoszenia Duszpasterskie

 30 GRUDNIA 2018 r. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego

  1. Msze św. w niedziele o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00. Spowiedź święta codziennie 15 min. przed każdą Eucharystią.

 

  1. Msze święte w tygodniu o godz. 17.00 I 18.00. Nowenna do Matki Bożej w środę, a w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. o godz. 17.00.

 

  1. Jutro siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego i ostatni dzień roku 2018. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 17.00 z uroczystym Te Deum.

 

  1. We wtorek oktawa Narodzenia Pańskiego i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy rok 2019! Msze święte jak w niedzielę.
  2. We środę wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego o Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych ks. Wojciech, ks. Mirek i ks. Paweł od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.00. Nabożeństwo pierwszo - piątkowe do Serca Bożego o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.30, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 20.45 i zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcajmy do czytania parsy katolickiej, zawsze coś znajdziemy dla siebie:

 

 

 

 

WIZYTA  DUSZPASTERSKA – KOLĘDA - 2019

 

Podjemy program kolędy na ten tydzień. Prosimy bardzo, aby podczas kolędy zorganizować przywiezienie i odwiezienie księdza i służby liturgicznej. Z serca dziękujemy

2 stycznia 2019 r. - środa, godz. 14.00

 

Ks. Paweł: Przybysławice, ul. Stoczki w stronę Państwa Dońców, ul. Karkowska, zakończenie u P. depta ( Kamil Ziółko i Gabryś Kępka ).

 

Ks. Mirosław: Brzozówka, ul. Ogrodowa, ul. Topolowa, ul. Krakowska do ul. Polnej ( Zachariasz i Tymoteusz Kufta )

 

3 stycznia 2019 r. - czwartek, godz. 14,00

 

Ks. Paweł: Brzozówka, ul. Modrzejowa, Słoneczna, Krakowska w stronę Przybysławic, zakończenie u p. Krzywdów ( Kamil Ziółko i Tymoteusz Kufta ).

 

 

Ks. Mirosław: Przybysławice, ul. Krakowska od P. Krzywdów, ul. Klonowa, brzozowa, zakończenie u p. Pawlików ( Paweł Kolarski i Zachariasz Kufta ).

 

4 stycznia 2019 r. – piątek, godz. 14.00

 

Ks. Wojciech: Brzozówka: Ul. Spacerowa, Niebyła, Krakowska ( Paweł Kolarski i Zachariasz Kufta )

 

Ks. Mirosław: Januszowice: od P. Calików, droga na Giebułtów, papiernia, zakończenie u P. Łudzików ( Łukasz Tomczyk i Gabryś Kępka ).

 

5 stycznia 2019`   r. – sobota, godz. 9.00

 

Ks. Paweł: Owczary: - Dolina ( Bartosz Sioła i Dawid Biesiada ).

 

Ks. Mirosław:  Pradnik Korzkiewski:, od  Hamerni, ul Wesoła, Doły, Korzkiew Nowa Wieś, Botoja, zakończenie u P. Różańskich ( Dawid Roś i Mateusz Kwinta ).

 

 

 

 Wtorek 01.01. 2019

godz. 8.00: +JÓZEF + FRANCISZKA I + TADEUSZ GAJOS

godz. 9.30: 1) + MIECZYSŁAW FILIPOWSKI, ŻONA MARIA I +BRONISŁAW SADZIK

                    2) +STANISŁAW I STEFANIA KAPUSTA           

godz. 11.00: 1) ZA PARAFIAN

                     2) +FRANCISZEK MITKA W 29 R. ŚM., ŻONA ANTONINA I SYN JAN                

Godz.12.30: 1) W INTENCJI MŁODZIEŻY, KTÓRA JEDZIE DO PANAMY NA SPOTKANIE Z PAPIEŻEM – O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE I OPIEKĘ MATKI NAJŚWIĘTSZEJ

                     2) +JAN I +PAWEŁ, ORAZ ICH RODZICE: WIKTORIA I ANDRZEJ 

godz. 16.00: 1) 18- TE URODZINY JUSTYNKI – DZIĘKCZYNNA –BŁAGALNA

                     2) +MIECZYSŁAW MAREK Z OKAZJI IMIENIN

Środa 02.01.2019

godz. 17.00: NOWENNA: 1) +AGATA KULKA – OD ANNY I STANISŁAWA MADEJ; 2) +DANIELA OŻÓG – OD ALICJI; 3) +KAROLINA DYRDAŚ; 4) +WŁADYSŁAW KRZYWDA

godz. 18.00:  +GENOWEFA   SITARZ – OD ROZALII MAŚLEJ Z SYNEM                      

Czwartek 03.01. 2019

godz. 17.00: +BONIFACJA MUZYK – OD SZWAGRÓW

godz. 18.00: +KAROLINA DYRDAŚ – OD RODZINY MAŁUCHA

Piątek  04.01. 2019

godz. 17.00: 1) +KS. KAN. EUGENIUSZ ŁUDZIK - OD JANINY I CZESŁAWA JASIŃSKICH 

                     2) + GENOWEFA SITARZ - OD RODZINY WILKÓW      

godz. 18.00: 1) W INTENCJI OSÓB ADORUJĄCYCH JEZUSA W PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

       2) +ANTONINA I STANISŁAW KWINTA I SYN STANISŁAW

 

Sobota 05.01. 2019

godz. 17.00: +MARIA FILIPOWSKA W 37 R. ŚMIERCI, MĄŻ MIECZYSŁAW I HELENA CHLUDEK

godz. 18.00: +MARIA +EUGENIUSZ +ZBIGNIEW I ZMARLI Z RODZINY

Niedziela 06.01. 2018

godz. 8.00: +STANISŁAWA ŻUREK – OD CÓRKI ALICJI Z RODZINĄ

 

godz. 9.30: 1) +EDWARD ŚWIST W 9 R. ŚM. I ŻONA STEFANIA

                   2) +JUSTYNA I KAROL KARKOSZKA; +BRONISŁAWA I ANTONI MAREK

            

godz. 11.00: 1) W INTENCJI  LUCYNY I ADAMA W 40-TĄ ROCZNICĘ ŚLUBU I ICH CAŁEJ RODZINY

                     2) +MELCHIOR KNAPIK W 14 R. ŚMIERCI

                     3) +STANISŁAW +WŁADYSŁAWA +BOGDAN GAWIAK

 

Godz.12.30: 1) +ZBIGNIEW JANUS – OD MAMY

                    2) +ZYGMUNT PIWOWARCZYK W 4 R. ŚM.  

godz. 16.00: +WŁADYSŁAW KACZYŃSKI – OD TERESY Z MAMĄ

DANE KONTAKTOWE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA w Korzkwi
pod wezwaniem
Narodzenia świętego Jana Chrzciciela


Adres: 

Korzkiew 3, 32-088 Przybysławice,
TELEFON   12 419 42 28

E-MAIL      parafiakorzkiew@gmail.com
WWW        parafiakorzkiew.pl

 

Lokalizacja: google.maps.pl

 

Numer rachunku:  90 8600 0002 0010 0100 1023 0002

WYSZUKIWARKA