25 listopada  2018 r.  -  34 niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Msze św. w niedziele o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00.
  2. Spowiedź święta codziennie 15 min. przed każdą Eucharystią.
  3. Msze święte w tygodniu o godz. 17.00 I 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek, po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Dziś przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. W piątek święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. W sobotę spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
  6. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczniemy Okres Adwentu. Ma on podwójny charakter. Po pierwsze, jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Po drugie, jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze wiernych ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Okres Adwentu zaczyna się od I nieszporów niedzieli, to jest - sobotni wieczór - 1 grudnia, i kończy się  I nieszporami Narodzenia Pańskiego, to jest - poniedziałkowy wieczór - 24 grudnia. Niedziele tego okresu nazywają się pierwsza, druga, trzecia i czwarta Adwentu. Dni powszednie od dnia 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie  do uroczystości Narodzenia Pańskiego”.
  7. Roraty rozpoczniemy 3 grudnia i będą o godzinie 17.00. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.
  8. W pierwszą niedzielę Adwentu uroczyście pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. I będą wystawione przed ołtarzem ECCE HOMO, jak w poprzednim roku. Postarajmy się i zadbajmy o to, aby na każdym stole, w czasie wigilii, był opłatek, który został uroczyście poświęcony w naszym kościele. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby duszpasterskie naszej wspólnoty parafialnej.
  9. Zwracamy się do wszystkich, którzy zechcieliby zapisać się do chóru parafialnego. Serdecznie zachęcamy młodych i starszych parafian! I nie bójmy się angażować w czynny udział budowania naszej wspólnoty parafialnej poprzez śpiew. Spotkania i próby chóru w poniedziałki o godz.19.00.
  10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
  11. Zachęcajmy do czytania parsy katolickiej, zawsze coś znajdziemy dla siebie:
  12. NIEDZIELA – Chrystus Król.
  13. GOŚĆ NIEDZIELNY – Kalendarz na 2019 rok.
  14. ŹRÓDŁO – Wystawa o niepodległości w Muzeum Narodowym.
  15. IDZIEMY – O powołaniach kapłańskich.
  16. CUDA i ŁASKI BOŻE – nawy błogosławiony Michał Giedroyć.

Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Skwara z Owczar i śp. Mariana Szumnego z Brzozówki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

Strażacy z Grębynic będą rozprowadzać kalendarze w dniach 1 i 2 grudnia w Korzkwi, Grębynicach, Januszowicach i Przybysławicach

Od najbliższego wtorku serdecznie zapraszamy na pogłębioną katechezę przy parafii dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych . Informacje w gablocie.

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa naszego Patrona, świętego Jana Chrzciciela.

Poniedziałek   26.11.  2018

godz.17.00: 1)+STEFANIA I WOJCIECH ZELEK I Ś.P.BRACI ZELKÓW

2)+JÓZEFA GAJEWSKA – OD ZOSI I ALEKSANDRA MACHNIKÓW

godz..18.00:  +LUDWIK LENARTEK – OD  RODZIINY MAŁUCHÓW