DZIŚ JEST

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 styczeń 2018 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00.

Msze święte w tygodniu o godz. 17.00 I 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, a w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30.

KALENDARZ LITURGICZNY: dziś pierwsza niedziela: adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzis kończy się okres Narodzenia Pańskiego. W polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

Oprócz okresów mających własny charakter zostają trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w Jego pełni, zwłaszcza w niedzielę. Ten czas nazywa się okresem zwykłym.

Okres zwykły zaczyna się w poniedziałek, który następuje po niedzieli wypadającej po 6 stycznia, i trawa do wtorku przed Wielkim postem. Powtórnie zaczyna się w poniedziałek po niedzieli Zesłania Ducha świętego i kończy się przed I nieszporami 1. niedzieli Adwentu.

2. Harmonogram kolędy jest wypisany w gablocie i na stronie internetowej. Ponawiamy serdeczną prośbę, aby rodzina lub sąsiedzi, gdzie zaczyna się kolęda, zorganizowali przywiezienie i odwiezienie kapłana i ministrantów.

3. Dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

4. Dzisiaj o godz. 17.00, orkiestra parafialna serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków na koncert noworoczny, który odbędzie w sali parafialnej.

5.Za tydzień, 14 stycznia o godz. 17.00, w naszej sali parafialnej będą wystawione jasełka z udziałem aktorów Krakowa, oraz naszej młodzieży i dzieci. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

PRASA KATOLICKA: Zachęcamy do czytania parsy katolickiej.

NIEDZIELA o pomocy misjonarzom

GOŚĆ NIEDZIELNY o leczeniu depresji

ŹRÓDŁO o beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

IDZIEMYo Trzech Królach

Dnia 17 stycznia 2018 r., w środę, od godz. 13.00, w gabinecie lekarza rodzinnego, przy ul. Krakowskiej 20, w Brzozówce, odbędą się badania USG DOPPLER Przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG Tarczycy, USG stawów, USG Piersi, oraz Echo serca. Badania są odpłatne. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa naszego Patrona, świętego Jana Chrzciciela.

- INTENCJE   MSZY  ŚWIĘTYCH

Poniedziałek 08.01.2017

godz. 17.00:  +STANISŁAWA NUREK – OD RÓŻY Bł. ANIELI SALAWY Z GARLICY-CHOCHÓŁ

godz. 18.00 : +IRENA I STEFAN KRZYWDA

Wtorek  09.01. 2017

godz. 17.00: +MARIUSZ JAłOCHA – OD RODZICÓW

godz. 18.00:  + MARIAN SERWATKA W 30 R. ŚM. +LIDIA KOWALSKA W 53 R. ŚM.

Środa 10.01.2018

STANISŁAW KARPAŁA W ROCZNICĘ ŚMIERCI

godz. 16.00: 1) ZA PARAFIAN

2) +STANISŁAWA KNAPIK – OD RODZINY KNAPIK Z BUKOWNA

PROGRAM  WIZYTACJI  DUSZPASTERSKIEJ NA NAJBLIŻSZE DNI :

8 stycznia 2018 r. - poniedziałek, godz. 14.00

Ks. Mirosław: Korzkiew, od P. Knapików – Kawów, Grębynice, ul. Rajska, Widokowa, Orlich gniazd w dół, ul. Spokojna, zakończenie u P. Sapalskich ( Gabryś Kępka i Witek Basiura )

9 stycznia 2018 r. - wtorek, godz. 14.00

Ks. Paweł: Januszowice od P. Kolarskich, zakończenie u P. Albina Kolarskiego ( Łukasz Kolarski i Zachariasz Kufta )

Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Zelków ( przy ul. Orlich Gniazd), ul. Spacerowa, zakończenie u P. Krztoń ( Tymoteusz Kufta i Jakub Krztoń)

10 stycznia 2018 r. - środa, godz. 14.00

Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Lusina, ul. Orzechowa, kwitnących sadów, Na Moroniu, Parkowa, zakończenie u p. Dulińskich ( Kamil i Artur – Sobocińscy )

Ks. Paweł: Januszowice, od P. Calików, droga na Giebułtów, papiernia, zakończenie u P. Łudzików ( Łukasz Tomczyk i Łukasz Kolarski)

11 stycznia 2018 r. - czwartek, godz. 14.00

Ks. Mirek: Garliczka Przybysławice , Na Chochół, Kresy, od kapliczki i zakończenie u P. Kaczmarczyków ( Łukasz Tomczyk i Hubert Calik )

Ks. Paweł: Grębynice, od P. Calik, Orlich Gniazd, Ogrodowa, Chabrowa, Zielona, zakończenie i P. Gęgotków ( Zachariasz Kufta i Gabryś Kępka )

13 stycznia 2018 r. - sobota, godz. 9.00

Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Ibków, Wardęgów, ul. Studencka, ul. Na Mogiełki w kierunku Maszyc ( Tymoteusz i Zachariasz Kufta ).

15 stycznia 2018 r. - poniedziałek, godz. 14,00

Ks. Paweł:Grębynice, od P. Gołdów ( przy ul. Orlich Gniazd ) w górę, ul. św. Floriana, ul. Jodłowa, Daliowa, zakończenie u P. Michalewskich ( Łukasz Kolarski i Jan Spyrka )

Ks. Wojciech: Garliczka, Przybysławice, od P. Siatko do kapliczki, ( Gabryś Kępka i Tymoteusz Kufta )

16 stycznia 2018 r. -wtorek, godz. 14.00