Parafia w KORZKWII

P.W. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Ogłoszenia Duszpasterskie 31 GRUDZIEŃ 2017 r.

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO ŚWIETEJ RODZINY

1.Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00.

Msze święte w tygodniu o godz. 17.00 I 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, a w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30.

KALENDARZ LITURGICZNY: Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. I zakończenie starego roku 2017. Na koniec Eucharystii odśpiewamy Te Deum.

W poniedziałek, 1 stycznia 2018 roku zbawienia, Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w niedzielę.

Wtorek – wsp. świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, doktorów Kościoła,

Środa – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

W pierwszy piątek miesiąca stycznia spowiedź od godz. 16.30. Nabożeństwo pierwszego piątku z litanią do Serca Bożego o godz. 17.30. Przypominamy rodzicom i dzieciom z pierwszej Komunii Świętej o dziewięciu pierwszych piątkach miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 20.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia i zaskoczenie adoracji o 21.00 błogosławieństwem eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.

W styczniu nie będzie odwiedzin chorych.

W sobotę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, ( Trzech Króli ). Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W tym dniu będzie możliwość otrzymania poświęconej kredy, kadzidła, aby oznaczyć drzwi swojego domu symbolami C + M + B.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego.

Trwa Wizytacja Duszpasterska – program jest na tablicy i w internecie. Bardzo prosimy, aby rodzina lub sąsiedzi, gdzie zaczyna się kolęda, zorganizowali przywiezienie i odwiezienie księdza i ministrantów, bądź wcześniej to uzgodnili z nami.

PRASA KATOLICKA: Zachęcamy do czytania parsy katolickiej.

Przypominamy, że orkiestra parafialna serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków na koncert noworoczny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 stycznia o godzinie 17:00 w sali parafialnej. Szczegóły na plakacie.Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Pana Jezusa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa naszego Patrona, świętego Jana Chrzciciela.

 

                                         WIZYTACJA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA - 2017-18

 

27 grudzień 2017 r. - środa, godz. 14.00

 

Ks. Wojciech: Korzkiew, od P. Grabowskich Lusiny w stronę szkoły, zakończenie u P. Kotulskich ( Kamil Ziółko i Tymoteusz Kufta )

 

Ks. Paweł: Garliczka, od P Krzywdów, Sołga, zakończenie i P. Zenona Calika ( Hubert Calik i Zachariasz Kufta )

 

Ks. Mirosław: Brzozówka, ul. Leśna, Oliwkowa, ul. Krakowska, zakończenie w Oskarówce ( Łukasz Tomczyk i Kamil Polakiewicz )

 

28 grudzień 2017 r. - czwartek, godz. 14,00

 

Ks. Wojciech: Korzkiew, domy od Januszowic, od P. Kulon, do P. Sołtysa, zakończenie u P. Suderek ( Gabryś Kępka i Mikołaj Polakiewicz )

 

Ks. Mirosław: Brzozówka, ul. Zielona Droga, od P. Pawłowskich, ul. Krzemionki, Pan Kiersnowski ( Łukasz Kolarski i Łukasz Tomczyk )

 

Ks. Paweł: Przybysławice, ul. Widokowa, Słoneczna, Avant, ul. Karkowska, Grabowa, zakończenie u P. Bosaków ( Zachariasz i Tymoteusz Kufta)

 

 

29 grudzień 2017 r. - piątek, godz. 14,00

 

Ks. Wojciech: Brzozówka, ul. Modrzewiowa, Słoneczna, Krakowska w stronę Przybysławic, zakończenie u P. Krzywdów ( Hubert Calik i Tymoteusz Kufta )

 

Ks. Mirosław: Brzozówka, ul. Spacerowa, Niebyła, Krakowska, zakończenie u P. Katarzyńskich ( Paweł Kolarski i Zachariasz Kufta )

 

Ks. Paweł: Przybysławice, ul. Krakowska, od P. Krzywdów, ul. Klonowa, Brzozowa, zakończenie u P. Pawlików ul. Krakowska ( Łukasz Kolarski i Kamil Polakiewicz )

 

 

 

30 grudzień 2017 r. - sobota, godz. 9.00

 

 

Ks. Mirosław: Brzozówka, ul. Sportowa, Zielona Droga, zakończenie u P. Garczarczyków ( Łukasz Tomczyk i Łukasz Kolarski)

 

Ks. Paweł: Gielniówka, od P. Derdasiów, Krzywdów, Machników w stronę Owczar - ul. Zaciszna ( Hubert Calik i Bartosz Sioła )

 

2 stycznia 2018 r. - wtorek, godz. 14,00

 

Ks. Paweł: Owczary, ul. Topolowa, ul. Długa (Bartek Sioła i Paweł Kolarski )

 

Ks. Wojciech:Brzozówka, ul. Ogrodowa, ul. Topolowa, ul. Krakowska, do ul. Polna ( Paweł Kolarski i Konrad Piasny )

 

3 stycznia 2018 r. - środa, godz. 14,00

 

Ks. Paweł: Przybysławice, od. P. Grzybów- ul. Krakowska,Malinowa, Źródlana, ul. Krakowska, do P. Kopijków, Szostków, zakończenie u P. Nowackiej na Lipowcu ( Konrad Piasny i Mateusz Kwinta )

 

 

Ks. Mirosław: Przybysławice, ul Stoczki w stronę P. Dońców – ul. Krakowska, zakończenie u P. Depta ( Tymoteusz Kufta i Gabryś Kępka )

 

4 stycznia 2018 r. - czwartek, godz. 14,00

 

Ks. Mirosław: Januszowice, od P. Tomczyków, domy pod Białą Górą ( Jan Spyrka i Konrad Piasny )

 

Ks. Paweł: Przybysławice: od P. Wiśniewskich, Dulińskich, Kiszków, ul Zamkowa, zakończenie u P. Wardęgów ( Hubert Calik i Paweł Kolarski )

 

8 stycznia 2018 r. - poniedziałek, godz. 14.00

 

Ks. Mirosław: Korzkiew, od P. Knapików – Kawów, Grębynice, ul. Rajska, Widokowa, Orlich gniazd w dół, ul. Spokojna, zakończenie u P. Sapalskich ( Gabryś Kępka i Witek Basiura )

 

 

9 stycznia 2018 r. - wtorek, godz. 14.00

 

Ks. Paweł: Januszowice od P. Kolarskich, zakończenie u P. Albina Kolarskiego ( Łukasz Kolarski i Zachariasz Kufta )

 

 

Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Zelków ( przy ul. Orlich Gniazd), ul. Spacerowa, zakończenie u P. Krztoń ( Tymoteusz Kufta i Jakub Krztoń)

 

 

10 stycznia 2018 r. - środa, godz. 14.00

 

Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Lusina, ul. Orzechowa, kwitnących sadów, Na Moroniu, Parkowa, zakończenie u p. Dulińskich ( Kamil i Artur – Sobocińscy )

 

Ks. Paweł: Januszowice, od P. Calików, droga na Giebułtów, papiernia, zakończenie u P. Łudzików ( Łukasz Tomczyk i Łukasz Kolarski)

 

11 stycznia 2018 r. - czwartek, godz. 14.00

 

Ks. Mirek: Garliczka Przybysławice , Na Chochół, Kresy, od kapliczki i zakończenie u P. Kaczmarczyków ( Łukasz Tomczyk i Hubert Calik )

 

Ks. Paweł: Grębynice, od P. Calik, Orlich Gniazd, Ogrodowa, Chabrowa, Zielona, zakończenie i P. Gęgotków ( Zachariasz Kufta i Gabryś Kępka )

 

 

13 stycznia 2018 r. - sobota, godz. 9.00

 

Ks. Mirosław: Grębynice, od P. Ibków, Wardęgów, ul. Studencka, ul. Na Mogiełki w kierunku Maszyc ( Tymoteusz i Zachariasz Kufta ).

 

15 stycznia 2018 r. - poniedziałek, godz. 14,00

 

Ks. Paweł:Grębynice, od P. Gołdów ( przy ul. Orlich Gniazd ) w górę, ul. św. Floriana, ul. Jodłowa, Daliowa, zakończenie u P. Michalewskich ( Łukasz Kolarski i Jan Spyrka )

 

Ks. Wojciech: Garliczka, Przybysławice, od P. Siatko do kapliczki, ( Gabryś Kępka i Tymoteusz Kufta )

 

 

 

16 stycznia 2018 r. -wtorek, godz. 14.00

 

Ks, Mirosław: Przybysławice, Ulica Pogodna i nowe domy (Mateusz Kwinta i Witek Basiura )

 

 

17 stycznia 2018 r. - środa – godz. 14.00

 

Ks. Paweł: Januszowice, od P. Klimkowiczów, przedszkole, prawą stroną ulicy w stronę ul. Krakowskiej, do P. Anny Kwiecień. (Tymoteusz Kufta i Gabryś Kępka )

 

Ks. Mirosław: Januszowice, domy na działkach, w stronę P. Okońskich i zakończenie u P. Nowackich.( Mateusz Kwinta i Kamil Ziółko )

 

18 stycznia 2018 r. - czwartek, godz. 14.00

 

Ks. Paweł: Owczary, ul. Wichrowe Wzgórza 13, Gajowa w stronę Garliczki, ul. Słoneczna ( Bartłomiej Sioła i Konrad Piasny )

 

 

20 stycznia 2018 r. - sobota godz. 9.00

ks. Mirek: Owczary – Dolina ( Bartlomiej Sioła i Dawid Biesiada )

 

ks. Wojciech: Prądnik Korzkiewski, od Hamerni, ul Wesoła, Kwietniowe, Doly, Korzkiew Nowa Wieś, Botoja, zakończenie u P. Różańskich ( Hubert Calik i Kamil Ziólko )

 

Ks. Paweł:Prądnik Korzkiewski, od P. Krztoń, ul. Pod Moroniem, Swawola, Wesoła, zakończenie u P. Kwiecień ( Paweł Kolarski i Jan Spyrka )DANE KONTAKTOWE

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA w Korzkwi
pod wezwaniem
Narodzenia świętego Jana Chrzciciela


Adres: 

Korzkiew 3, 32-088 Przybysławice,
TELEFON   12 419 42 28

E-MAIL      parafiakorzkiew@gmail.com
WWW        parafiakorzkiew.pl

 

Lokalizacja: google.maps.pl

 

Numer rachunku:  90 8600 0002 0010 0100 1023 0002

WYSZUKIWARKA