Parafia p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi
Ogłoszenia Duszpasterskie
20 MARZEC 2016
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
1. Msze św. w niedziele godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00.
Modlitwa Różańcowa o godz. 9.00
W tygodniu Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – ŚRODA:17.30.
Kalendarz Liturgiczny: WIELKI TYDZIEŃ
ODWIEDZINY CHORYCH; KS. WOJCIECH WE WTOREK, W ŚRODĘ KS. PAWEŁ, OD GODZ. 9.00.
LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU I PIĄTKU ROZPOCZYNA SIĘ O GODZ. 18.00, A WIGILIA PASCHALNA W SOBOTĘ O GODZ. 22.00.
PROGRAM I PORZĄDEK TRIDUUM PASCHALNEGO JEST W BIULETYNIE, NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII, ORAZ W GABLOCIE I PRZDSIONKU KOŚCIOŁA.
PROCESJA REZUREKCYJNA NASTĘPUJE ZARAZ PO CELEBRACJI WIGILII PASCHALNEJ, KTÓRĄ ROZPOCZNYMY W SOBOTĘ O GODZ. 22.00. DLATEGO PROSIMY, ABY FERETRONY I CHORAGWIE, PRZYGOTOWAĆ WCZEŚNIEJ. W TYM ROKU DOŁĄCZY DO PROCESJI NOWY FERETRON, Z ROKU 1923, ZOSTAŁ ODNOWIONY, A BEDĄ GO NIOSŁY REPEREZENTATKI KOŁA GOSPODYŃ „KORZKIEW”.
W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Błogosławienie pokarmów wielkanocnych w sobotę od godz. 9.00 do 15.00. co godzinę.
3. PRASA KATOLICKA:
NIEDZIELA: Program pielgrzymki papieża Franciszka do Polski
GOŚĆ NIEDZIELNY: Rozważania Drogi Krzyżowej
ŹRÓDŁO: o Kongresie Miłosierdzia w Łagiewnikach
IDZIEMY: O Muzeum Polaków Ratujących Żydów
Serdecznie dziękujemy za ofiary na remont i potrzeby naszego kościoła.
Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia
WIELKI PONIEDZIAŁEK 21 .03.2016
godz. 17.00: +EMILIA DERDAŚ 5 R. ŚM., MĄŻ HENRYK, SYN ADAM.
godz. 18.00 : +STANISŁAWA NAMYSŁO – 10 R. ŚM. MĄŻ BENEDYKT.
WIELKI WTOREK 22.03. 2016
godz. 17.00: +JÓZEF ŁUDZIK, RODZICÓW I TEŚCIÓW OD ŻONY Z DZIEĆMI I WNUKAMI.
godz. 18.00: + KS. STANISŁAW KOLARSKI OD KOŁA RÓŻAŃCOWEGO Z GARLICZKI CHOCHÓŁ
WIELKA ŚRODA 23.03. 2016
godz.17,00 : +BRONISŁAW SADZIK W 14 R. ŚM, JEGO RODZICE: FRANCISZEK I MARIANNA, + MIECZYSŁAW I MARIA FILIPOWSCY.
godz. 18.00 : + JAN I LEOKADIA JASIŃSCY
WIELKI CZWARTEK 24.03. 2016
godz. 18.00: 1) ZA KAPŁANÓW POSŁUGUJĄCYCH W NASZEJ PARAFII O ŁASKI I OPIEKĘ MATKI BOŻEJ OD APOSTOLATU MARGARETKA.
2) + ZA ZMARŁYCH NASZYCH KAPŁANÓW
3) LUDWIK I JOANNA MACHNIK, BARTŁOMIEJ I MARIANNA DELIKOWSCY
WIELKI PIĄTEK 25.03. 2016
W tym jedynym dniu roku nie celebruje się Eucharystii
WIELKA SOBOTA 26.03.2016
godz.22.00 1) ZA PARAFIAN
2) O OPIEKĘ BOŻĄ DLA MAŁGOSI I MAĆKA I ICH DZIADKÓW
3) + SYLWIA KWASEK, BARBARA KWASEK.
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
27.03.2016
godz. 8.00: +HENRYK DERDAŚ, ŻONA EMILIA, SYN ADAM, RODZINA DYRDASIÓW I KOLARSKICH, ZA ZMARŁYCH PARAFIAN
godz. . 9.30: + 1) +BOGUSŁAW SIEJA W 18 R. ŚM. , + IDZI JANAS, + MAREK TOMCZYK.
godz. 11.00: + ZOFIA I MARIAN ZDYBAŁ
godz. 12.30: 1) 4 ROCZEK MILENKI OD RODZICÓW
2)+MIECZYSŁAW JUSZCZYK W 7 R. ŚM., ANNA I WALENTY MIZERA, HENRYK, ANIELA, ALEKSANDER JANIK
godz. 16.00: +22 R. ŚM. IRENA GRABOWSKA, MĄŻ JAN, STEFANIA I WOJCIECH BIEŃ
INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
Poniedziałek Zmartwychwstania 28 .03.2016
godz. 8.00: + SYLWIA KWASEK – OD KRZYSZTOFA Z RODZINĄ
godz.9.30: +JÓZEF GRYGLIK, ŻONA ZOFIA, JÓZEFA WITEK, JÓZEFA TOMCZYK, MĄŻ TADEUSZ
godz. 11.00: 1) +JÓZEF KIEŁTYKA , 2 R. ŚM. - OD CÓRKI
+STEFAN ZĘBALA;+ MARIA BRYŁA, +MĄŻ PAWEŁ
godz. 12.30: 1) ZA PARAFIAN I CHRZEST ANNA MARGARETE METZER
2)+BAKAŁARCZYK JAKUB 1 R. ŚM.
Godz. 16.00: + ROZALIA OCIECZEK – OD RODZINY KLIMASARA
Wtorek 29.03. 2016
godz. 17.00: +WŁODZIMIERZ GAIK
godz. 18.00: +WALDEMAR DULINSKI
Środa.30.03. 2016
godz.17,00 : + STANISŁAW PIETRAS W 3 R. ŚM.
godz. 18.00 : + MARCELI CHCHÓŁ W 9 R. ŚM.
Czwartek 31.03. 2016
godz. 17.00: +JOZEF, +MARIA, +KAZIMIERZ, +MARYSIA I +STANISŁAW
godz. 18.00: +WINCENTY SMOLAK – POGRZEBOWA – OD ŻONY I DZIECI
Piątek 1.04. 2016
godz. 17.00: +KS. STANISŁAW KOLARSKI – OD CZEKAJÓW I PIECHOTÓW
godz. 18.00: +W INTENCJI SZYMONA O POMYŚLNY EGZAMIN
Sobota 2.04. 2016
godz. 17.00: + W INTENCJI BOGU WIADOMEJ
godz. 18.00: +RYSZRAD DYRDAŚ I +CZESŁAW, JEGO OJCIEC
Niedziela 3.04. 2016
godz. 8.00: +WOJCIECH WIERZBICKI, ŻONA ANIELA, CÓRKA KAZIMIERA
godz. . 9.30: + 1) +RYSZRAD DYRDAŚ
2) +JULIAN JANCZARSKI, 30 R. ŚM., OD ŻONY
godz. 11.00: + IRENA ROSA - IMIENINOWA
godz. 12.30: 1)ZA PARAFIAN
2)+SYLWIA KWASEK I +BARBARA KWASEK
godz. 16.00: +EMILIA KRZYWDA W 3 R. ŚM – OD SIOSTRY Z RODZINĄ